102993

کاهش چشمگیر مرگ خاموش در گیلان

۰۳ / ۱۱ / ۹۶
۰۲:۰۸

مدیرعامل شرکت گاز گیلان، با ابراز رضایت از کاهش میزان حوادث ناشی از مصرف گاز طبیعی در استان، اظهار کرد: خوشبختانه از ابتدای سال جاری تاکنون هیچگونه حادثه گازگرفتگی یا مرگ خاموش به ثبت نرسیده است.
به گزارش ایسنا ، مهندس حسین اکبر در دومین دوره سمینار آموزشی عبرت آموزی از حوادث، ضمن عرض تسلیت به جهت جان باختن جمعی از هموطنانمان در حادثه آتش سوزی نفتکش سانچی،از برگزارکنندگان این سمینار تشکر کرد و تداوم برگزاری این قبیل مراسمات را موجب افزایش سطح آمادگی کارکنان در راستای مقابله با حوادث دانست.
وی با ابراز رضایت از کاهش میزان حوادث ناشی از مصرف گاز طبیعی در استان و نسبت پایین آن در مقایسه با میانگین کشوری، اظهار کرد:خوشبختانه از ابتدای سال جاری تاکنون هیچگونه حادثه گازگرفتگی یا مرگ خاموش به ثبت نرسیده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان ادامه داد:در سال جاری در بخش حوادث مصرف کنندگان، ۲۹ انفجار گاز در استان به ثبت رسیده که منجر به مصدومیت ۶ مصرف کننده و مرگ یک نفر شده؛ این در حالی است که این میزان در سال گذشته ۵ کشته بوده است.
وی خاطرنشان کرد: در سال جاری مجموعا ۵۴ مورد حادثه گاز در بخش های مختلف مصرف کنندگان، شبکه و… به ثبت رسیده که نسبت به ۱۶۶ مورد حادثه اتفاق افتاده در سال گذشته، کاهش چشمگیری را نشان می دهد.
مهندس سمیعی، معاون بهره برداری شرکت گاز استان گیلان نیز،رعایت نکات ایمنی را وظیفه کلیه واحدهای سازمان اعم از عملیاتی و غیر عملیاتی دانست.
مهندس مداح حسینی، رئیس ایمنی و آتش نشانی شرکت گاز گیلان نیز در ادامه تصریح کرد: صرف داشتن وسایل و تجهیزات مناسب تضمین کننده ایمنی برای افراد در محل کار نمی باشد و مهم ترین عامل در جهت پیشگیری از وقوع حوادث آموزش نیروی انسانی است.
وی با تاکید بر لزوم اجرای دقیق بخشنامه ها جهت افزایش سطح ایمنی کارکنان، خاطرنشان کرد: وقوع حوادث سبب ایجاد خسارت در تجهیزات و امکانات می گردد که این مشکل قابل بازسازی و تعمیر می باشند ولی بروز حادثه برای نیروی انسانی عواقب جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.