تاریخ : جمعه, ۱۵ فروردین , ۱۳۹۹ 10 شعبان 1441 Friday, 3 April , 2020
0

چرا تیم های رشتی دیده نمی شوند

  • کد خبر : 895
  • ۰۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱:۳۰
چرا تیم های رشتی دیده نمی شوند

این روزها با برگزاری جام ملت ها در استرالیا و به واسطه ی حضور دو جوان رشتی در تیم ملی که محصول آکادمی داماش هستند بهانه ای به ما داد تا چند سطری در مورد یکی از مشکلات فوتبال رشت و گیلان در سالهای اخیر بنگاریم.آن هم چیزی نیست جز مشکل دیده نشدن در سطح […]

این روزها با برگزاری جام ملت ها در استرالیا و به واسطه ی حضور دو جوان رشتی در تیم ملی که محصول آکادمی داماش هستند بهانه ای به ما داد تا چند سطری در مورد یکی از مشکلات فوتبال رشت و گیلان در سالهای اخیر بنگاریم.آن هم چیزی نیست جز مشکل دیده نشدن در سطح ملی.
با برگزاری جام ملتها در استرالیا باری دیگر نگاه ها به تیم ملی معطوف شده است و با حضور جهانبخش و فروزان دو جوان محصول باشگاه داماش این مسابقات برای رشتی ها بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت.البته فروزان به واسطه ی حضور حقیقی  و آمادگی این روزهای او و نمایش نسبتا خوب او در برزیل و همچنین نمایش کم فروغ خود فروزان در این فصل لیگ برتر، امید چندانی برای قرار گرفتن در ترکیب تیم ملی نداشت.اما درست در نقطه ی مقابل جهانبخش پس از حضور موفق در این فصل لیگ ۲ هلند و تجربه بازی در بزرگترین تورنمنت جهان توانست تا حدودی با تیم ملی در آسیا خود نمایی کند.
شاید آن روزها که برای اولین بار در چمن مصنوعی عضدی شروع به بازی کرد و تماشاگران نام اورا در عضدی یکصدا فریاد میزدند هرگز فکر نمیکرد نام اورا در برزیل و در کوریتیبا هم فریاد بزنند .اما او این راه تا موفقیت رادر کمتر از ۳سال طی کرد تا به نقطه ای برسد که حال در سیدنی و ملبورن جلوی قطر و بحرین و امارات و عراق در بالاترین سطح آسیا  بازی کند تا کل جهان ببیند جوان رعنای ما را که نشان میدهد از عضدی هم میشود به برزیل و استرالیا رسید.
اما سوالی که این چند سال در ذهن فوتبال دوستان رشتی مکررا تکرار میشود این است:
چرا این استعداد های ناب فوتبال گیلان در قبای تیم های این شهر نظیر داماش (حتی در روزهای اوج) به تیم ملی نمیرسند و برای بازی در تیم ملی یکی از شروط لازم برای دعوت این است که بازیکن تیم های رشتی نباشی .
و شاید این گمانه زنی با دعوت حسن زاده (بازیکن پیشین داماش و حال حاضر ذوب آهن )پیش از جام ملتها به تیم ملی تقویت شد . و باید این روزها که داماش دیگر جایی در لیگ برتر ندارد دعوت مهیار نوری به تیم ملی امید را همچون صدفی در اعماق اقیانوس بپنداریم.
اما بی شک نه می توان از استعداد جوانان این خطه چشم پوشی کرد و نه از بی محبتی کادر فنی تیم ملی و فدراسیون در حق این جوانان و شاید هم باید این دعوت نشدن ها را بی ارتباط با روابط بد مسئولین فوتبال رشت و باشگاه داماش با فدراسیون نشین ها ندانست.
آیدین اسماعیلی
لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=895
  • دیدگاه‌ها برای چرا تیم های رشتی دیده نمی شوند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.