تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱ 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022
6

پروستاریکای دوم در روسیه

  • کد خبر : 26162
  • ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴
پروستاریکای دوم در روسیه

جنگی که قرار بود سه روزه با پیروزی روسیه بر اوکراین به پایان رسد، اکنون نزدیک به دو ماه است که هنوز ادامه دارد . جنگی که در آن روسیه برخلاف تمام پیش‌بینی‌ها متحمل خسارات نظامی سنگینی شده‌است . براساس آماری که از سوی ارتش اوکراین منتشرشده تاکنون خسارات روسیه در این جنگ شامل ۲۰ […]

جنگی که قرار بود سه روزه با پیروزی روسیه بر اوکراین به پایان رسد، اکنون نزدیک به دو ماه است که هنوز ادامه دارد . جنگی که در آن روسیه برخلاف تمام پیش‌بینی‌ها متحمل خسارات نظامی سنگینی شده‌است . براساس آماری که از سوی ارتش اوکراین منتشرشده تاکنون خسارات روسیه در این جنگ شامل ۲۰ هزار کشته و انهدام ۷۴۰ تانک ، ۳۰۰ هواپیما و هلیکوپتر ، ۲هزار خودروی زرهی و ۴۷۰ سیستم توپخانه‌ای بوده‌ است و دراین‌میان البته باید غرق شدن رزمناو مسکووا که سرگروه ناوگان روسیه در دریای سیاه بوده را نیز به آمار بالا افزود . اما اگر این آمار را دست بالا بدانیم ، حتی درستی نیمی از آن نیز طی دو ماه ، یک شکسته حیثیتی برای روسیه محسوب می‌شود . وضعیتی که نشان‌دهنده فرسودگی و ناآمادگی روس‌ها برای هر جنگی است و این در حالی است که اوکراین دارای نیروی هوایی چندانی نبوده ، جمعیتی یک ششم روسیه دارد و عملاً ارتش آن حتی در میان ۲۰ ارتش اول دنیا نیز نیست و همین مقاومت خیره کننده اوکراینی ها بوده که باعث گردید شهرهای این کشور مورد هدف روسها قرار گرفته و پوتین مجبور به استفاده از سلاح‌های غیرمتعارف شود . بنابراین اگر آنچه طی نزدیک به دو ماه که از آغاز حمله روسیه به اوکراین گذشت ، مورد ارزیابی قرار گیرد نتیجه آن‌چیزی جز یک رسوایی برای ارتش روسیه و پوتین نخواهد بود . علاوه‌ بر این‌ که در میان افکار عمومی جهان نیز این جنگ به چهره روسیه آسیب فراوانی وارد شد .
حالا می توان به یقین گفت همان عواملی که باعث ظهور گورباچف شد که نتیجه آن چیزی جز فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی نبود ، همچنان در روسیه بجای مانده از آن حاکم است … اکنون روسیه به یک پروستاریکای دیگر نیاز دارد .

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=26162
  • نویسنده : رضا احمدی سراوانی
  • منبع : خزر
  • دیدگاه‌ها برای پروستاریکای دوم در روسیه بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.