تاریخ : دوشنبه, ۱۸ فروردین , ۱۳۹۹ 13 شعبان 1441 Monday, 6 April , 2020
0

پاسخی به زیباکلام/ سروش اکبرزاده

  • کد خبر : 19762
  • ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۵
پاسخی به زیباکلام/  سروش اکبرزاده

استاد گرامی جناب آقای دکتر زیبا کلام سلام، آغاز سخن را مزین میکنم به کلام حضرت حافظ که فرمود : زان یار دلنوازم شکریست با شکایت…. اولا : بسیار شاکرم از آنکه با اوصاف بسیار یزرگوارانه بنده را هم در کنار سایر دوستان خود در گیلان مورد عنایت قرار داده اید ثانیا : از زحمات […]

استاد گرامی جناب آقای دکتر زیبا کلام
سلام، آغاز سخن را مزین میکنم به کلام حضرت حافظ که فرمود : زان یار دلنوازم شکریست با شکایت….
اولا : بسیار شاکرم از آنکه با اوصاف بسیار یزرگوارانه بنده را هم در کنار سایر دوستان خود در گیلان مورد عنایت قرار داده اید
ثانیا : از زحمات حضرتعالی به منظور تداوم استقرار دولت تدبیر و امید و تحکیم مبانی عقلانیت ورزی در عرصه سیاست خارجی و داخلی کشور با حضور موثر و سفرهای مکرر در زمان انتخابات ریاست جمهوری سالجاری به استان گیلان قدردانی ویژه نمایم.
ثالثا : از آنجا که در مصاحبه اخیرتان با یکی از سایتهای استان ( همانطور که اشاره نمودم ) ذکری هم از بنده به میان آمد و از نحوه انتشار در آن سایت این ذهنیت پیش آمده است که شاید گلایه از آقای دکتر نوبخت از جانب بنده هم مطرح شده باشد، بر خود لازم میدانم که نکاتی را با آن استاد گرانقدر در میان بگذارم :
۱ – بنده معلم بازنشسته آموزش و پرورش هستم و جز دو دوره ای که با رای مردم به نمایندگی آنان در شورای اسلامی شهر برگزیده شدم، هیچگاه مدیر دولتی نبوده و حتی در دولت اصلاحات نیز به عنوان معاونت یا مدیریت دبیرستان محل تدریس خود برگزیده نشده ام و هم اکنون نیز سودایی از این دست ندارم. ۲ – خود را وامدار هیچ شخص و هیچ گروهی نمی دانم و همواره مقام معلمی و منتخب مردم بودن بزرگترین سرمایه ای بوده که در زندگی بدان افتخار نموده ام. ۳ – با بیان دو نکته فوق میخواهم اندک اندک برای بیان اصل سخنم آماده شوم و آن تقدیر و تشکر از زحمات استاد دیگرم دکتر محمدباقر نوبحت است و اضافه و تاکید نمایم که این مطالب فقط به قصد ایضاح و تحلیل و وافع نگری نسبت به جایگاه ایشان در استان و کشور و کاملا فارغ از ملاحظات معمول در عرصه سیاست ورزی در جامعه ما بیان می گردد :
الف – آقای دکتر نوبخت چهره ای فرهنگی، مودب و متخصص و سخت کوشند که پس از پیروزی انقلاب همواره مورد احترام و اعتماد مردم گیلان بوده و می باشند.
ایشان چهار دوره به عنوان نماینده اول مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی حضور داشته و همواره آن نسبت پیشین را نه تنها با مردم شهر رشت بلکه با اهالی استان خود حفظ نموده اند.
ب – ایشان در جریان انتخابات سال ۹۲ و همچنین سالجاری از تمامی پتانسیل خود برای ترغیب مردم به حضور در صحنه انتخابات و رای به آقای روحانی استفاده کرده و بارها و بارها در جلسات ستاد انتخاباتی دکتر حسن روخانی در استان گیلان حضور یافتند و حتی کارگاه آموزشی برای روسای ستاد شهرستانهای مختلف استان تشکیل و به تبیین دست آوردهای دولت در چهار سال گذشته و شاخصهای کارآمدی آن پرداختند و نسبتی بسیار تنگاتنگ با مسئولین ستاد دکتر روحانی درگیلان داشتند.
ج – گیلانیان به این سرمایه استانی و ملی و نماینده پرتوان و سخت کوش خود در کابینه آقای روحانی همواره افتخار نموده اند.
استاد عزیز! نکات پیش گفته به هیچ روی به معنای آن نیست که شخصیتی را مبرا از عیوب و بدون ایراد تلقی نماییم خیر، چنانچه واقفید همگان به تعبیر لسان الغیب : “تر دامنیم” و به اقتضای شخصیت انسانی خود خالی از اشکال نیستیم. اما این امر به هیچ وجه به معنای آن نخواهد بود که زحمات دکتر نوبخت و بزرگانی چون او را در کابینه دولت اول آقای دکتر روحانی نادیده بگیریم :
اگر به گزار ش عملکرد سازمان برنامه و بودجه کشور نیز نظر افکنید عملکرد آقای دکتر نوبخت بسیار قابل دفاع است چرا که پس از خرابیهای ببار آمده در دوره به اصطلاح معجزه هزاره سوم !؟ و انحلال سازمان برنامه و بودجه، ایشان به بازساری و مرمت دوباره این سازمان پرداختند.
الف – احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی در مرکز و ۳۱ استان کشور از طریق ادغام تشکیلات معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، تهیه و تدوین نقشه راه و برنامه اصلاح نظام اداری کشور
ب – تغییر و اصلاح رویکرد بودجه ریزی با : ۱) ارائه لایحه بودجه در مهلت قانونی به مجلس ۲) استفاده از روش بودجه ریزی عملیاتی و ۳ و ۴ و…
ج – نوآوری در تهیه و تنظیم برنامه ششم توسعه که بحث در باب آن نیازمند تفصیل است فقط همین نکته ضرور یست که صدها تن از اساتید برجسته دانشگاه در این امر مشارکت داشته اند.
د – تدوین برنامه خاص برای اجرای سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی با تبدیل ۲۴ بند از سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی به ۱۲ برنامه، ۵۶ طرح و ۲۰۰ پروژه و ….
ه – فعال نمودن دبیرخانه شورای اقتصاد …
ز – فراهم کردن زمینه لازم برای صیانت از منابع صندوق توسعه ملی و صفر شدن معوقات
ح – پیشنهاد طرح های عمرانی برای سفرهای استانی رئیس جمهور و نظارت بر اجرای آنها و از همه مهمتر مدیریت تخصیص اعتبار برای جلوگیری از کسری بودجه در شرایط افت شدید قیمت نفت و …. از اهم دستاوردهای این سازمان و دولت تدبیر و امید ، در زمان تصدی آقای دکتر نوبخت می باشند.
با توجه به نکات پیش گفته همانگونه که استنباط می گردد بنده از مدافعان عملکرد آقای دکتر نوبخت در یکی از جایگاههای حساس سکانداری امر اقتصاد کشور، سازمان برنامه و بودجه، هستم و بعنوان قائم مقام ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی در استان گیلان نیز باید بگویم شاهد همکاری نزدیک و صمیمانه ایشان در ایام انتخابات اخیر با ارکان این ستاد بوده ام لذا ضمن پوزش از جنابعالی که از ذخائر جریان اصلاح طلبی و اعتدال گرایی در کشور هستید بخاطر حملات دور از انتظار و غیر واقع بینانه ای که در پی اظهاراتتان در خصوص لزوم تغییرات در کابینه دوم دولت دکتر روحانی به شما شده است، به استحضار می رساند در سفرهای اخیرتان به استان اگر چه توفیق آن را داشته ام که به تکرار با آن استاد گرامی در خصوص مسائل جاری کشور و استان گفتگو نمایم. اما همواره سعی ام تلطیف فضای گفتگو میان نیروهای سیاسی استان و کشور بوده و هیچگاه به تخریب و مخدوش کردن سرمایه های ملی نظیر دکتر نوبخت و حضرتعالی نپرداخته ام البته استنباطم از فرمایشات حضرتعالی در گفتگوی مذکور نیز آن نبوده است که گلایه ها لزوما از جانب بنده مطرح شده باشد بلکه جنابعالی این حقیر را نیز در زمره کسانی برشمرده اید که در باب مسایل استان و کشور با وی گفتگو نموده اید بهر حال امیدوارم با توجه به مسائل مطروحه اخیر از جانب شما و بداخلاقی ها و بی احتیاطی های صورت گرفته در تعجیل پاسخگویی به حضرتعالی از سوی برخی از عزیزان استان، عن قریب نشستی صمیمی و دوستانه میان جنابعالی و آقای دکتر نوبخت منعقد و ایرادات و انتقادات مورد نظر حضرتعالی بدور از هیاهوهای مطبوعاتی و صف بندی های حیدری – نعمتی مطرح گردد چرا که بنده هر دو بزرگوار را اهل کرامت شناخته ام و به تعبیر مولوی :
“با کریمان کارها دشوار نیست”

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=19762
  • دیدگاه‌ها برای پاسخی به زیباکلام/ سروش اکبرزاده بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.