طلافروشان

وضعیت استاندارد طلا در گیلان بهتر شد

۰۳ / ۰۸ / ۹۶
۱۹:۱۵

مدیرکل استاندارد گیلان گفت: وضعیت استاندارد طلا در گیلان نسبت به گذشته بهتر شده است.
به گزارش ایسنا، داریوش اشکانی‌پور، امروز در نشست خبری این اداره کل گفت: خبرنگاران سهم بزرگی در توسعه فرهنگ استاندارد گیلان دارند.
وی افزود: افزایش پوشش استاندارد از اولویت‌های کاری دولت حاضر قرار گرفته است.
اشکانی‌پور در خصوص نظارت بر بازار استان با بیان اینکه علاوه بر واحدهای غیرمجاز صنفی بیش از صد هزار واحد صنفی در استان فعالیت دارند و کنترل این واحدها با امکانات موجود اداره استاندارد سخت است، ادامه داد: کمک مردم می‌تواند راهکار برون‌رفت از افزایش تخلفات واحدهای صنفی در ارائه کالا و خدمات غیراستاندارد باشد و رسانه می‌توانند در این خصوص گامهای موثری بردارند.
مدیرکل استاندارد گیلان با بیان اینکه مردم به خبرنگاران اعتماد دارند و بنابراین ما نیز انتظار داریم رسانه ها فرهنگ مطالبه‌گری را در جامعه توسعه دهند، خاطرنشان کرد: تولیدکنندگانی که اجناس نامرغوب تولید می‌کنند، بازار را ناامن می‌کنند و رسالت مردم در توسعه فرهنگ استاندارد این است که مردم با نخریدن اجناس غیراستاندارد متخلفین را تنبیه کنند.
وی در خصوص وضعیت استاندارد طلا در استان، خاطرنشان‌ کرد: وضعیت استانداردسازی طلا در گیلان بهتر شده است و درجه استانداردسازی آن مرتب رو به افزایش است.
اشکانی پور تصریح‌کرد: همواره نمونه‌برداری و نظارت از مغازه‌های طلافروشی در حال انجام است و به خریداران توصیه می‌شود از خرید طلاهای غیراستاندارد به جد پرهیز کنند.
وی در مورد عرضه طلای قاچاق در بازار استان گفت: کنترل‌ها برای جلوگیری از عرضه طلای قاچاق در استان در حال انجام است و در سالجاری قریب به ۲۰۰نمونه خریداری شده است.
وی تصریح کرد: در مجموع کیفیت فرآیندی است که مصرف‌کننده را به وجد می‌آورد و نمی‌توان برای کیفیت سقف قائل شد.
مدیرکل استاندارد گیلان با بیان اینکه استانداردها شهرها را هوشمند می‌کنند، گفت: استانداردسازی آسانسورها در ۷۸ واحد دولتی تحت کنترل استاندارد قرار گرفته‌اند.