تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ 25 شوال 1443 Thursday, 26 May , 2022
1

وجود جنازه های ۲۰ ساله در سردخانه سازمان آرامستان شهرداری رشت

  • کد خبر : 23498
  • ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۰:۳۰
وجود جنازه های ۲۰ ساله در سردخانه سازمان آرامستان شهرداری رشت

در بیست و پنجمین جلسه کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر رشت به وجود جنازه‌هایی با قدمت بیست سال در سردخانه سازمان آرامستان شهرداری رشت اشاره شد. به گزارش فارس، رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورا شهر رشت در جلسه کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورا شهر رشت، با اشاره به بررسی لایحه بودجه سازمان […]

در بیست و پنجمین جلسه کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر رشت به وجود جنازه‌هایی با قدمت بیست سال در سردخانه سازمان آرامستان شهرداری رشت اشاره شد.
به گزارش فارس، رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورا شهر رشت در جلسه کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورا شهر رشت، با اشاره به بررسی لایحه بودجه سازمان آرامستان و سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت بیان کرد: در این لایحه بودجه دو سازمان سیما و منظر و آرامستان‌های شهرداری رشت در سال ۹۷ بررسی می‌شود.
شیرزاد با اشاره به احداث پل طبیعت در رشت گفت: با احداث پل طبیعت اتصالی از باغ مشکات به پارک مفاخر انجام می‌شود و این امر در جذب گردشگر بسیار حائز اهمیت است.
وی با تأکید بر افزایش امکانات و ایمنی برای کودکان در پارک‌های رشت در بودجه سازمان سیما و منظر شهرداری اظهار کرد: اگر درگذشته برخی از وسایل بازی در پارک‌ها برای کودکان جانمایی شده‌اند که استاندارد لازم را ندارند سریعاً اصلاح و بازنگری شود.
شیرزاد با اشاره به تعطیلی پارک قدس رشت گفت: چند سالی است که این پارک‌ تعطیل‌شده است و باید سریعاً راه‌اندازی شود.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورا شهر رشت درباره ساخت مزار شهدای گمنام در پارک ملت و مسکن مهر گفت: این موضوع باید در بودجه سال ۹۷ شهرداری رشت موردتوجه قرار بگیرد.
وی با اشاره به اینکه بودجه سازمان آرامستان در سال ۹۷ واقعی دیده شده است افزود: به مقوله رفاه بیشتر کلیه کارکنان سازمان آرامستان‌های شهرداری رشت تأکید داریم و هر سه‌ماه پاداش‌های مشخصی به آنان پرداخت شود و اضافه‌کاری‌های سازمان آرامستان‌ها باید افزایش پیدا کند و با کاهش آن به‌شدت مخالفم.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورا شهر رشت با تأکید بر لزوم برخورد محترمانه با دست‌فروشان گفت: درگیری مأموران سد معبر شهرداری با دست‌فروشان خیابان سردار جنگل موجب آسیب‌هایی به طرفین شد درصورتی‌که باید با این افراد بر اساس رأفت و اخلاق اقدام شود.
عضو کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت نیز در این نشست با بیان اینکه هفت میلیارد تومان از بودجه سازمان سیما و منظر در سال ۹۷ جاری و مابقی عمرانی است اظهار کرد: با این شرایط و مبالغی که توسط سازمان در بودجه ۹۷ مطرح شده نقش سازمان باید به‌درستی تشریح شود.
اسماعیل حاجی پور با تأکید بر لزوم تحقق بودجه سازمان سیما و منظر شهرداری رشت گفت: تحقق بودجه سازمان بسیار حائز اهمیت است و باید به‌طور واقعی مطرح شود.
وی افزود: پس از مباحث عمرانی، مقوله سیما و منظر برای شهروندان بسیار اهمیت دارد و اقداماتی که انجام می‌شود باید بافرهنگ شهر مطابقت داشته باشد.
عضو کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت با قدردانی از زحمات غسال‌ها در سازمان آرامستان شهرداری رشت افزود: مدال افتخار خدمتگزاری به همین افراد تعلق می‌گیرد و به دلیل ارتباطی که با خانواده‌های داغدار دارند خدمت‌رسانی آنان از حساسیت بالایی برخوردار است. حاجی پور با انتقاد از کاهش اضافه‌کاری‌های غسال‌ها در بودجه سال ۹۷ بیان کرد: به شهردار رشت تأکید می‌کنم که ریالی از حقوق پرسنل آرامستان نباید کاهش پیدا کند.
وی بیان کرد: هر ماه شاهد کاهش حقوق غسال‌ها هستیم و شهردار باید این امر را پیگیری کند و اخذ هزینه اضافه در سازمان آرامستان شهرداری رشت به هر شکلی ممنوع است.
سارا اسماعیلی مقدم افزود: لوله‌گذاری و جداسازی غسال‌خانه‌ها از آب‌های سطحی ازجمله موارد مهمی است که در بودجه ۹۷ به آن توجه شده است.
وی با اشاره به وجود جنازه‌هایی با قدمت ۲۰ سال در سردخانه سازمان آرامستان شهرداری رشت تصریح کرد: حدود ۶۰ جنازه مجهول‌الهویه سالیان طولانی است که در سردخانه سازمان نگهداری می‌شدند و اخیراً تعدادی از آن‌ها با طی مراحل قانونی دفن شدند.
معاون اداری و مالی سازمان آرامستان شهرداری رشت با اشاره به اینکه حدود چهار هزار قبر آماده در سازمان آرامستان شهرداری رشت وجود دارد بیان کرد: پرسنل سازمان در روزهای جمعه نیز برای خدمت‌رسانی حضور دارند.

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=23498
  • دیدگاه‌ها برای وجود جنازه های ۲۰ ساله در سردخانه سازمان آرامستان شهرداری رشت بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.