تاریخ : سه شنبه, ۱۹ فروردین , ۱۳۹۹ 14 شعبان 1441 Tuesday, 7 April , 2020
0

هنرستان دولتی دخترانه ی تربیت بدنی در بندرانزلی گشایش یافت

  • کد خبر : 22408
  • ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۴
هنرستان دولتی دخترانه ی تربیت بدنی در بندرانزلی گشایش یافت

خزر-هاجر سلیمی شیوائی:هنرستان دولتی دخترانه ی تربیت بدنی در بندرانزلی گشایش یافت. همزمان با افتتاح این هنرستان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی ، المپیاد درون مدرسه ای در هنرستان شرف نیز آغاز شد. معاونت تربیت بدنی وسلامت اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان در این مراسم گفت: بندرانزلی درخیلی از زمینه های ورزشی […]

خزر-هاجر سلیمی شیوائی:هنرستان دولتی دخترانه ی تربیت بدنی در بندرانزلی گشایش یافت.
همزمان با افتتاح این هنرستان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی ، المپیاد درون مدرسه ای در هنرستان شرف نیز آغاز شد.
معاونت تربیت بدنی وسلامت اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان در این مراسم گفت: بندرانزلی درخیلی از زمینه های ورزشی پیشقدم بوده است.
سید امیر فرحسینی با ابرازخرسندی از افتتاح هنرستان دولتی دخترانه ی تربیت بدنی درانزلی تصریح کرد:امیدواریم باایجاد چنین فضاوشرایط مناسبی،دختران بااستعداد انزلی در فعالیت های ورزشی موفق تر از قبل باشند‌.
وی همچنین با اشاره به چهارمین دوره ی المپیاد دانش آموزی استان گیلان،متذکر شد:المپیاد درون مدرسه ای،یکی از موفق ترین طرح های آموزش و پرورش در دو دهه ی اخیر بوده است .
فرحسینی هدف این طرح را جلوگیری از فقر حرکتی بویژه در مدارس دخترانه اعلام کرد ویادآور شد:آموزش و پرورش به تنهایی نمی تواند به همه ی اهداف خود برسد و درصورت کمک و حمایت تمام جامعه ای که به نوعی با آن در ارتباطند می تواند موفق تر عمل کند.
رییس اداره ی آموزش و پرورش بندرانزلی نیز با اشاره به توصیه ی اکید اسلام درخصوص توجه به ورزش در کنار تحصیل و تهذیب،خاطرنشان کرد: ورزش زبانی مشترک و جهانی بوده و یکی از مولفه های نشان دادن قدرت کشورها در عرصه ها و میادین بین المللی به شمار می رود.
حسین دریابکی افزود: ورزش را باید بصورت اصولی از مدارس شروع کنیم که خوشبختانه در این زمینه با احداث سالن های ورزشی تخصصی و پایگاههای سلامت و تندرستی در انزلی اقدام شده است .
وی ورزش راموجب تمرکز بیشتر ونشاط وشادابی دانست واز خانم موقر،نیکوکاری که به تجهیز این هنرستان کمک کرده است قدردانی کرد.
در ادامه،ورزشکاران دختر در رشته های ورزشی شطرنج،بسکتبال،دارت،دو ومیدانی،پینگ پنگ،هندبال و فوتبال مراسم رژه را برگزار کردند.
انجام حرکات نمایشی ورزشی،همخوانی و خواندن سوگندنامه از دیگر برنامه های این مراسم بود.
سپس مشعل المپیاد درون مدرسه ای توسط یکی ازدانش آموزان روشن شد.
گفتنی است کارشناس تربیت بدنی وسلامت اداره ی آموزش وپرورش بندرانزلی نیز درحاشیه ی این مراسم گفت:هنرستان دولتی دخترانه ی تربیت بدنی بندرانزلی یکی از اولین هنرستان های تربیت بدنی دختران در سطح استان گیلان می باشد.
فرامرز دباغ با بیان اینکه تحقق این امر پس از دو سال پیگیری مستمر و با توجه به پتانسیل بسیار مناسب ورزشی در بین دختران انزلی تحقق یافته است،اظهار داشت:همچنین برای اولین بار در سال ۱۳۷۴ اولین هنرستان تربیت بدنی پسران در بندرانزلی افتتاح شد.
وی سپس با اشاره به اینکه امسال هنرستان دولتی دخترانه ی تربیت بدنی انزلی با پذیرش ۲۲ دانش آموز آغاز به کار کرده است،متذکر شد:این دانش آموزان پس از قبولی در آزمون به این هنرستان راه یافته اند.
دباغ اظهار داشت:با توجه به شرایط ،امکانات و کلاس های موجود،از سال آینده ظرفیت پذیرش هر تعداد دانش آموز علاقمند و متقاضی را داریم.
به گفته ی وی، دانش آموزانی که امسال در رشته های دیگر تحصیل می کنند نیز می توانند در صورتی که تمایل داشته باشند در سال آینده تغییر رشته داده و وارد هنرستان تربیت بدنی شوند.
وی سپس گفت: این هنرستان دارای دو سالن ورزشی با سقف بلند (ورزش های توپی) و سقف کوتاه (ژیمناستیک،ایروبیک،آمادگی جسمانی،کاراته)است.
کارشناس تربیت بدنی و سلامت اداره ی آموزش و پرورش بندرانزلی درادامه به دو کانون شطرنج با امکانات مناسب در پایگاه سلامت و تندرستی و هنرستان تربیت بدنی پسران اشاره کرد و افزود:ظرفیت فعلی ۸۰نفر بوده که دانش آموزان در مقاطع مختلف می توانند از آن استفاده کنند،همچنین امکان برگزاری مسابقات استانی را نیز داریم.
دباغ به چمن مصنوعی زمین فوتبال اداره ی آموزش و پرورش انزلی نیز اشاره و تصریح کرد:این زمین بعنوان اولین زمین باچمن مصنوعی درشهرستان بود که به مدت یک سال به علت استفاده ی مکرر،تخریب شده بود و خوشبختانه بامساعدت و کمک خانم موقر و آقای موثق زوج خیر بندرانزلی،با تعریض زمین و استفاده از چمن مصنوعی با کیفیت مناسب،بازسازی اساسی صورت گرفته است.
به گفته ی وی،یکصد و پنج میلیون تومان در این خصوص هزینه شده و قابل استفاده برای دانش آموزان و همکاران فرهنگی می باشد.
وی همچنین در رابطه با المپیاد ورزشی درون مدرسه ای اظهار داشت:المپیاد ورزشی درون مدرسه ای بعنوان یکی از طرح های ملی شامل ورزشهای مدرسه ای بومی ومحلی است که برای چهارمین سال در سطح مدارس برگزار می شود.
دباغ گفت:اختتامیه ی این المپیاد در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار خواهد شد.
وی در پایان از ریاست اداره ی آموزش و پرورش انزلی،معاونین و کارشناسان واحد آموزش جهت پیگیری برای تاسیس این هنرستان و خیرین نیکوکار تقدیر و تشکر کرد.

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=22408
  • دیدگاه‌ها برای هنرستان دولتی دخترانه ی تربیت بدنی در بندرانزلی گشایش یافت بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.