کوچکی نژاد

هشدار کوچکی نژاد به وزیر علوم در رابطه با آشفتگی‌های دانشگاه گیلان

۰۴ / ۱۰ / ۹۶
۱۷:۲۵

نائب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در راستای تنش‌ها و بی‌قانونی‌های موجود در دانشگاه گیلان به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هشدار داد.
جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به تنش‌های موجود در دانشگاه گیلان که موجب نارضایتی جمعی از دانشجویان و هیئت‌علمی دانشگاه شد، اظهار کرد: دانشگاه گیلان متأسفانه مدام بی‌قانونی عمل می‌کند.
وی با اشاره به سیاست‌های نادرست در رابطه با وضعیت مدارج و سطح‌بندی اعضای هیئت‌علمی در دانشگاه گیلان افزود: اساتیدی که حقشان ارتقا هست را تعدادی اخراج، تعدادی را از ارتقا منع می‌کند و اساتیدی که نباید ارتقا یابند را ارتقا می‌دهد.
نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: آشفتگی‌های موجود در دانشگاه گیلان را چندین بار به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تذکر داده‌ام.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با هشدار به مسئول عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر کنترل و مدیریت دانشگاه‌ها ازجمله دانشگاه گیلان خاطرنشان کرد: وزیر فعلی هم متأسفانه باید تذکری را از ما در رابطه با نحوه کاری که دانشگاه در حال انجام گرفتن است، دریافت کند.
عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم بررسی و واکاوی‌های بیشتر در خصوص رفع تنش‌های ایجادشده در دانشگاه گیلان گفت: باید پیگیری‌ها در رابطه با موضوعاتی که در دانشگاه گیلان رقم می‌خورد افزایش پیدا کند تا شاهد تنش افزایی در بین دانشجویان و اساتید نشویم.