نوبخت

نوبخت: منازعات سیاسی جلوی توسعه و رفاه مردم را می گیرد

۰۵ / ۰۳ / ۹۶
۲۰:۴۳

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: این موفقیت دولت یازدهم است که در رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری دوازدهم، کاندیدایی از برنامه خود برای کاهش تورم، سخنی به میان نیاورد.
به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت افزود: هر واحد تولیدی اعم از صنعتی و کشاورزی که نیرویی را اشتغال به کار کند، حق بیمه سهم کارفرما را ما پرداخت می کنیم.
وی گفت: این موضوع، برنامه ملی است که در ایران می خواهیم اجرا کنیم و در هر استان اقداماتی که باید انجام شود را بازگو می کنیم.
نوبخت با تقدیر و تشکر از حضور مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه گفت: موضوع ممتاز این انتخابات، حضور همه ایرانیان چه داخل و چه خارج از کشور است و با یک جلوه، اعتقادشان را برای اعتلای ایران نشان دادند و مردمسالاری واقعی را به نمایش گذاشتند.
نوبخت با تاکید بر اینکه از فردای بعد از انتخابات، تداوم خدمت به مردم را مد نظر داشتیم، تصریح کرد: اگر درگیر منازعات سیاسی شویم، هویت اصلی که توسعه، پیشرفت و رفاه مردم است، مغفول خواهند ماند.
وی اظهار کرد: بعد از اتصال رشت به شبکه ریلی که حرکت قطار با سرعت ۱۶۰ کیلومتر گردشگران را به خود معطوف می کند، باید این مسیر را به سمت انزلی و آستارا برای اقتصادی شدن آن ادامه دهیم.
نوبخت احداث کنار گذرهایی همچون سنگر – سیاهکل، لنگرود و تالش را از جمله برنامه های دیگر برای استان در بخش راه عنوان کرد و با اشاره به اهمیت مسائل زیست محیطی و ضرورت برنامه ریزی برای توجه به آنها گفت: دو رودخانه زرجوب و گوهررود رشت، بدلیل پسماندهای صنعتی و غیره، آلوده شده اند که دو سال قبل، ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پاکسازی آنها پرداخت کردیم.
وی خاطرنشان کرد: اگرچه این میزان برای پاکسازی این رودخانه ها کافی نیست، اما نخست مطالعات باید انجام شود.
وی ادامه داد: این تسهیلات با تسهیلات طرح رونق تولید که سال گذشته به واحدهای تولیدی پرداخت شده، متفاوت است و این واحدها باید متعهد شوند که متناسب با تسهیلات، اشتغال ایجاد کنند.
نوبخت همچنین به اجرای برنامه های فرهنگی و نشاط برای جوانان تاکید و بیان کرد: با فعال کردن خانه جوانان در استان، می توانیم به برنامه های فرهنگی و نشاط جوانان بپردازیم و در حال حاضر، کارفرمایانی که جوانی را مشغول به کار کنند، حق بیمه ای را که به عنوان حق کارفرما باید بپردازند، از سوی دولت پرداخت می شود.
نوبخت یکی دیگر از سرفصل های برنامه ها را کشاورزی عنوان کرد و گفت: گیلان، استانی کشاورزی است و محصولاتی همچون چای و پیله ابریشم را بصورت تضمینی خریداری می کنیم.
وی اضافه کرد: همچنین در راستای حمایت و صیانت از محصولات کشاوری، از واردات در زمان برداشت جلوگیری کرده ایم.
وی گفت: مستمری ۷۰ هزار تومانی افراد تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی از ۷۰ به ۲۴۰ هزار تومان افزایش یافته، هرچند لازم است ولی کافی نیست.