139501111606287071257353

نصب ۱۶ دوربین ثبت سرعت در جاده های گیلان

۰۶ / ۰۶ / ۹۶
۱۷:۳۶

مدیرکل اداره راه داری و حمل‌ونقل جاده‌ای گیلان با تأکید بر اینکه با راه‌اندازی سامانه‌های جدید تعداد دوربین‌های ثبت سرعت در محورهای برون‌شهری استان به ۱۶ دستگاه افزایش‌یافته است گفت: ثبت آمار تردد و سرعت لحظه‌ای و متوسط برداشت پلاک خودروهای عبوری استان از قابلیت‌های سامانه‌های ثبت سرعت بوده است که با راه‌اندازی این سامانه‌ها ترددی ایمن برای رانندگان و مسافران محیا می‌شود.
محمدرضا نازک‌کار در گفتگو با فارس با اشاره به سامانه‌های ثبت تخلفات عبور و مرور جدید جاده‌ها اظهار کرد: به سبب ارتقاء ایمنی تردد برای رانندگان و مسافرین آنان و تجهیز محورهای استان به سیستم‌های حمل‌ونقل هوشمند، ۱۱ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور جدید در آزادراه قزوین – رشت، جاده قدیم رشت – لوشان، رشت –فومن، فومن- سراوان به‌صورت کشوری در سال ۹۵ افتتاح گردیده است.
وی با تأکید بر اینکه با راه‌اندازی سامانه‌های جدید تعداد دوربین‌های ثبت سرعت در محورهای برون‌شهری استان به ۱۶ دستگاه افزایش‌یافته است تصریح کرد: ثبت آمار تردد و سرعت لحظه‌ای و متوسط برداشت پلاک خودروهای عبوری استان از قابلیت‌های سامانه‌های ثبت سرعت بوده است که با راه‌اندازی این سامانه‌ها ترددی ایمن برای رانندگان و مسافران محیا می‌شود.
مدیرکل راه داری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان گیلان از ۳۷ سامانه ثبت تخلفات عور و مرور جدید جهت نصب و راه‌اندازی در محورهای مختلف مواصلاتی استان خبر داد و افزود: در حال حاضر در مرحله فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم تأمین برق، بسترهای ارتباطی نصب گارد ریل، محافظ سامانه‌ها، نصب فونداسیون و دکل‌ها بوده و پیش‌بینی می‌کنیم که این سامانه‌ها تا پایان سال جاری قابلیت بهره‌برداری داشته باشد.
نازک‌کار بابیان اینکه با نصب و راه‌اندازی این سامانه‌ها، تعداد سامانه‌های ثبت تخلفات عبور و مرور استان به ۵۳ سامانه افزایش می‌یابد تصریح کرد: در حال حاضر محورهای برون‌شهری استان گیلان مجهز به ۲۲ سامانه نظارت تصویری و ۱۶ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور می‌باشند که ۳۷ سامانه تردد شمار نیز در ۷۴ محور رفت‌وبرگشت استان فعال بوده و در خصوص گزارش‌گیری و ارائه اطلاعات مربوط به وضعیت تردد در محورهای استان به‌طور آنلاین فعالیت می‌نماید.
مدیرکل راه داری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان گیلان گفت: یک سامانه WIM (توزین در حال حرکت) در محور امام‌زاده هاشم به رشت راه‌اندازی گردیده است که این سامانه در مرحله تحویل موقت بوده که امیدواریم در آینده نزدیک و پس از نت‌های لازم به‌طور کامل آن را به بهره‌برداری برسانیم.
نازک‌کار بابیان اینکه افزایش سامانه‌های (WIM) در استان گیلان را در دستور کار اداره کل قرار داده‌ایم خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم تعداد این سامانه‌ها در سال ۹۷ به تعداد ۵ سامانه ارتقا یابد.