ملوان

نامه ای اشتباه که ملوان را به دردسر انداخت

۰۷ / ۰۵ / ۹۶
۱۷:۱۷

خزر – ماجرای شکایت “زوران زلاتکوفسکی” از مسئولان تیم ملوان بندرانزلی، اعلام رای “فیفا” به نفع او و اخطار به ملوان برای کم شدن شش امتیازش در صورت عدم پرداخت پول “زوران” کم کم شباهت به سریال های دنباله دار پیدا کرده است:
۱ – مسئول وقت ملوان (همه کسانی که آن زمان بودند و حالا نام شان را نمی نویسیم) باید همان موقع با این بازیکن، کار تسویه حساب را انجام داده و نامه فسخ قرارداد با او را در اختیار داشتند تا کار به شکایت نکشد. اقدامی که صورت نگرفت!
۲ – زمانی که این عمل ساده و بدیهی در زمان خود صورت نگرفت و “زلاتکوفسکی” از ملوان شکایت کرد، باید هر چه سریع تر با او صحبت و بر سر دریافت مبلغ قراردادش تعامل می شد تا جریمه اضافه روی طلب قبلی نیاید. چنین تلاشی نیز به عمل نیامد!
۳ – زمانی که “فیفا” نامه فرستاد و ضرب الاجل برای پرداخت پول صادر شد، باید با استخدام یک وکیل مسلط به قوانین و مقررات سازمان جهانی فوتبال، دفاعیه ای مستند و مستدل نوشته و برای “فیفا” ارسال می گشت. اما با تغییر مسئولان ملوان در سال های اخیر، تهدید “فیفا” را کسی جدی نگرفت!
۴ – چند ماه قبل البته اشتباه بزرگ تری انجام شد. در همین مورد یک منبع مطلع در فدراسیون فوتبال به “خزر” گفت: “وقتی که “فیفا” خواستار پرداخت هر چه سریع تر پول “زوران” شد و تهدید به جریمه مالی و کسر امتیاز از ملوان کرد، باید پاسخی ارسال می گردید که این بازیکن بخشی از طلب خود را گرفته و برای بخش دیگر نیز با او اختلاف نظر وجود دارد. اما آقای …. از طرف ملوان به “فیفا” نامه نوشت که ما با “زلاتکوفسکی” به توافق می رسیم و رضایت او را جلب می کنیم!! این نوشته آقای … یعنی آن که مبلغ شکایت شده از سوی “زوران” را قبول داریم و به همین دلیل وکیل ملوان نیز نتوانست کاری در کاهش طلب وی انجام بدهد!
۵ – ما فقط می توانیم آرزو کنیم که به رغم این تعلل ها و اشتباهات، کار به سرانجام خوبی برسد و امتیازی از تیم باسابقه و پرطرفدار گیلانی کم نشود.