IMG_20170917_170344

نازنین ملائی: امکانات قایقرانی در گیلان کم شده است

۲۷ / ۰۶ / ۹۶
۱۷:۳۳

بانوی گیلانی تیم ملی روئینگ ایران گفت: امکانات قایقرانی در گیلان نسبت به ۱۱ سال گذشته کم تر شده است و در گذشته ورزشکاران بیشتری در رشته قایقرانی در گیلان داشتیم.
نازنین ملائی با بیان اینکه سطح بازی های آسیایی پایین تر از میزان آمادگی وی بوده است اظهار داشت: در شرایطی که برنامه تمرینی که مربی برایم در نظر گرفته بود به طور کامل از سوی فدراسیون عملی نشد باز هم نسبت به رقبا یک سر و گردن بالاتر بودم . در این مسابقات تمامی رقیبان اصلی من حضور داشتند لیکن بخاطر تمرینات خوبی که داشتم موفق شدم برای دومین دوره متوالی مدال طلای این مسابقات را کسب کنم.
وی با بیان اینکه به پیشنهاد افشین فرزام مربی تیم ملی مدالش را تقدیم به سردار سلیمانی کرده است گفت: در شرایط کنونی، سردار و یارانش با رشادت و جانفشانی باعث امنیت کشور شده اند و اگر امروز در ایران امنیت و آرامش داریم مرهون رشادت های ایشان هستیم.
ملائی در ادامه افزود: افشین فرزام چندین سال است که مربی بنده در تیم ملی می باشد. ایشان با شناخت خوبی که از شرایط جسمانی و روانی بنده دارند باعث شده اند در مسیر پیشرفت قرار بگیرم و بتوانم مدال های قهرمانی متعددی را کسب کنم. ایشان نقش بسزایی در دفاع از عنوان قهرمانی و بهبود رکورد زمانی ام داشتند و امیدوارم روز به روز در کنار ایشان به پیشرفتن ادامه دهم.
قایقران گیلانی با بیان اینکه دفاع از قهرمانی سخت تر از کسب قهرمانی است تصریح کرد: رقیبان برای کسب سکوی قهرمانی تلاش دوچندانی می کنند به همین دلیل برای اینکه در اوج باقی بمانی باید حساب شده تمرین کنی و ممارست بخرج بدهی . با انگیزه ای که افشین فرزام مربی تیم ملی به من داد توانستم از پس این مهم برآیم و با تمرینات حساب شده با اختلاف زمانی تقریبا ۱۰ ثانیه ای نسبت به نفر دوم موفق به کسب مقام قهرمانی روئینگ تک نفره بانوان آسیا شوم.
او در ادامه گفت: تمریناتم را در سه ماه اخیر با شرایط خیلی سختی گذراندم. چندین اردو در تهران و میانه داشتم و تمرینات سنگینی را با فشار زیاد انجام دادم . در اکثر اردوها بویژه در تمام مدت اردوی میانه، پدر و مادرم کنارم بودند و حمایتم کردند. به دلیل مشکلاتی که وجود داشت تنها ۱۸ روز توانستم در مسافت بالای یک کیلومتر پارو بزنم که این موضوع باعث تعجب نفر دوم بازی ها شده بود درصورتیکه رقیب هنگ کنگی در مسابقات متعددی پیش از قهرمانی آسیا شرکت کرده بود و چندین اردوی برون مرزی را پشت سر گذاشته بود. کسب این مدال نشان دهنده این است که جامعه بانوان کشورمان از پتانسل بالایی برخوردار هستند و باید حمایت شوند.
ملائی با بیان اینکه از اطلاعات فنی بالای معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان شگفت زده شده است اظهار داشت: بعد از پایان مسابقات خانم محمدیان پیام تبریکی بابت قهرمانی های بانوان قایقران ایران فرستادند که باعث دلگرمی هرچه بیشتر اعضای تیم ملی روئینگ ایران شد . ایشان در پیام تبریک شان حتی به جزئیات و فاصله زمانی بالای بنده با نفر دوم مسابقات اشاره داشتند و این نشان از اطلاعات فنی بالای ایشان دارد و جا دارد از ایشان نهایت سپاس را داشته باشم.
وی در پایان با بیان اینکه امکانات قایقرانی در گیلان نسبت به ۱۱ سال گذشته کمتر شده است گفت: ۱۱ سال پیش امکانات خوبی داشتیم و ورزشکاران زیادی در این رشته فعالیت می کردند لیکن در حال حاضر بدلیل عدم مراقبت لازم و همچنین عدم نظارت کافی هنگام استفاده از امکانات نظیر قایق ها، روز به روز شاهد کمتر شدن امکانات در این رشته ورزشی هستیم. از مسئولین خواهشمندم دوباره باعث رونق قایقرانی در گیلان شوند تا بتوانیم همانند سال های گذشته ورزشکاران بیشتری در این رشته داشته باشیم. در حال حاضر شاهد این هستیم که استان هایی که محروم از دریا یا دریاچه هستند امکانات خوبی برای ورزشکاران شان فراهم کرده اند و قایقرانان خوبی تحویل کشور داده اند این در حالی است که گیلان در حال پسرفت است. کمترین کار این است که لایروبی مرداب انجام شود تا قایقرانان گیلانی بتوانند در آن جا تمرین کنند.