فوتبال

ملوان مثل سپیدرود

۰۷ / ۰۵ / ۹۶
۱۷:۱۲

خزر – حتی اگر انکار شود، قرعه خوب و خوش شانسی در زمان و مکان برگزاری مسابقات لیگ های مختلف فوتبال و همچنین اسامی حریفان، در نتیجه گیری تیم ها بسیار مهم است.
در مورد سپیدرود رشت نوشته بودیم که نه در ماه های گرم مرداد و شهریور و حتی مهر برای بازی با چهار تیم جنوبی به اهواز و جم و آبادان می رود و نه در هفته های نخست با مدعیان کسب مقام قهرمانی لیگ روبرو می شود و با استفاده از این دو فاکتور مثبت می تواند امتیازات لازم را در مسابقات چهار – پنج هفته آغاز به دست آورد و موقعیت خود در جدول را تحکیم ببخشد.
ملوان انزلی نیز مثل سپیدرود چه به لحاظ نام تیم های مقابل و چه شهرهایی که باید بازی کند، خوش شانس بوده است. ملوان هفته اول با حریف شیرازی اش در انزلی روبرو می شود. با مس کرمان در انزلی مسابقه می دهد (هفته پنجم) و در هفته هفتم نیز میزبان مس رفسنجان است و در فصل گرما به استان های فارس و کرمان نمی رود. فقط در هفته هشتم باید عازم مسجد سلیمان گردد که زمان برگزاری بازی اواسط مهر ماه است. در هفته های نخست نیز به مصاف تیم هایی می رود که تماشاگران زیادی ندارند و مدعی جدی صعود هم نیستند. ملوان می تواند مثل سپیدرود در مسابقات آغازین به نتایج خوبی رسیده و از همان زمان به بالای جدول لیگ یک کشور برود.