تاریخ : چهارشنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۱ 3 ربيع أول 1444 Wednesday, 28 September , 2022
5

معیار استاندار برای سنجش رضایتمندی از ادارات چیست؟

  • کد خبر : 26197
  • ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱
معیار استاندار برای سنجش رضایتمندی از ادارات چیست؟

عباسی استاندار گیلان در دیداری که با گروه‌های سیاسی استان داشت ، گفته‌ است که رضایتمندی مردم از عملکرد مدیران را مورد سنجش قرار می‌دهد . هرچند که به معیارهای خود برای این سنجش هیچ اشاره‌ای نمی کند . بنابراین پرسش اساسی این است که معیار سنجش استاندار از میزان رضایتمندی چیست ؟ گزارش‌های میدانی […]

عباسی استاندار گیلان در دیداری که با گروه‌های سیاسی استان داشت ، گفته‌ است که رضایتمندی مردم از عملکرد مدیران را مورد سنجش قرار می‌دهد . هرچند که به معیارهای خود برای این سنجش هیچ اشاره‌ای نمی کند .
بنابراین پرسش اساسی این است که معیار سنجش استاندار از میزان رضایتمندی چیست ؟ گزارش‌های میدانی ، میزان شکایات ، عملکردها یا گزارش ادارات نظارتی ؟
ممکن است پاسخ ، مجموعه‌ای از همه این‌ها باشد . اما در این صورت ، باز پرسش دیگری مطرح می‌شود که مثلاً میزان رضایتمندی از این دستگاه‌ها و گزارش‌های نظارتی چگونه بدست می‌آید ؟! ممکن است گفته شود که نهاد بالاتری میزان رضایت مردم از این دستگاه‌ها را مورد سنجش قرار می‌دهد که البته بار دیگر پرسش اصلی ما می‌تواند تکرار شود که میزان رضایتمندی از آن نهادهای بالاتر چگونه کسب می‌شود ؟! در پایان احتمالاً این خود استاندار خواهد بود که باید میزان رضایتمندی را در این سلسله‌مراتب مورد ارزیابی قرار دهد ، که البته چنین چیزی مقدور و ممکن نیست .
با توجه به این واقعیت است که در دنیا از مدت‌ها پیش ، روش و ابزار بهتر ، کاربردی‌تر و موفق‌تری برای این‌گونه سنجش‌ها تعریف و شناخته‌شده که به رکن چهارم دموکراسی یعنی مطبوعات معروف است ، البته اگر به آن اعتقاد داشته باشید ! چرا که وقتی در مکانیزم ارزیابی مسئولان اصلا جایی برای مطبوعات و پاسخ‌گویی آنان دیده نشده ، چگونه ممکن است از این بهترین ابزار سنجش رضایتمندی که نمایندگی افکار عمومی را نیز برعهده دارند ، بهره‌مند شد ؟
بنابراین در وهله اول باید ادارات را پاسخگو کرد و میزان پاسخ‌گویی آنان به افکار عمومی را در سرلوحه رضایتمندی مردم از آنان قرار داد که البته دراین‌ میان خود استانداری باید پیشگام باشد .
بی گمان مطبوعات ، معیار درست و واقعی سنجش رضایتمندی مردم از عملکرد دستگاه‌ها است و در تمام جهان این نقش بر عهده مطبوعات به‌عنوان نماینده افکار عمومی است . بنابراین بدون لحاظ کردن مطبوعات ، سخن گفتن از میزان رضایتمندی و مقبولیت یک دستگاه دولتی در میان مردم و نمره دادن به آنها ، چیزی بیشتر از یک شوخی نخواهد بود !

🔸 khazardaily.ir
🔻 @KhazarDaily
♦️خزر را در اینستاگرام هم دنبال کنید👇
instagram.com/khazardaily

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=26197
  • نویسنده : رضا احمدی سراوانی
  • منبع : خزر
  • دیدگاه‌ها برای معیار استاندار برای سنجش رضایتمندی از ادارات چیست؟ بسته هستند

برچسب ها

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.