‏103698

مسافربران شخصی جریمه میشوند

۱۵ / ۱۱ / ۹۶
۱۸:۴۹

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان از اعمال جریمه ۳۰ هزارتومانی برای مسافربران شخصی خبر داد و گفت: وسایل نقلیه عمومی مطمئن ترین وسایل برای ترددهای درون شهری هستند.
به گزارش ایسنا ، سرهنگ محمدرضا محمدی در جمع خبرنگاران،ضمن هشدار به خانواده ها در خصوص استفاده از خودروهای شخصی برای حمل ونقل درون شهری،اظهار کرد:صلاحیت و عدم صلاحیت رانندگان شخصی توسط هیچ یک از ارگان ها،نهادها و فعالیت آنها تایید نشده است.
این مقام انتظامی با بیان اینکه احتمال ارتکاب موارد سوء امنیتی از جمله جرائمی مثل سرقت،اخاذی،تجاوز به عنف، آدم ربایی در صورت استفاده از مسافربرهای شخصی متصور است،افزود:استفاده تک تک خانواده ها از وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس و تاکسی ها و آژانس ها می تواند در کاهش آلایندگی محیط زیست نیز نقش خانواده ها را هویدا نماید.
وی با بیان اینکه وسایل نقلیه عمومی مطمئن ترین وسایل برای ترددهای درون شهری هستند،بیان کرد:تاکسی ها و آژانس های مسافربری و تاکسی های بی سیم وابسته به شرکت های خصوصی مطمئن ترین وسیله حمل و نقل برای افرادی که نمی خواهند از اتوبوس و یا مینی بوس شرکت واحد استفاده نمایند، است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان در پایان از اعمال جریمه ۳۰ هزارتومانی برای آن دسته از رانندگان خودروهای شخصی که اقدام به حمل مسافر با وسیله شخصی می نمایند،خبر داد.