97204

مراسم رونمایی از «منظومه شفا» در رشت برگزار می شود

۲۹ / ۰۶ / ۹۶
۱۸:۳۳

رئیس ارشاد اسلامی رشت گفت: مراسم رونمایی از کتاب «منظومه شفا» با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان و رئیس شورای شهر رشت رونمایی می شود.
دکتر محمد حسن پور در گفت وگو با ایسنا، از رونمایی از کتاب «منظومه شفا»، اثر دکتر سید آرش قاسم زاده خبر داد و اظهار کرد: مراسم رونمایی از کتاب «منظومه شفا» ساعت ۱۶ فردا، ۳۰ شهریور با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان و رئیس شورای شهر رشت رونمایی می شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت گفت: «منظومه شفا» حاوى ۱۱۴ جرعه شفابخش، حاصل بیش از یازده سال مطالعه و تحقیق در قرآن کریم و خوشه چینى از سرچشمه معرفت الهی است که در قالب مثنوى و شامل بیش از ۶ هزار بیت بوده و به تازگى توسط انتشارات شمس دانش در اختیار عاشقان علم و معرفت قرار گرفته است. وی با بیان اینکه مراسم مذکور در سالن دکتر رحمدل مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار می شود، خاطرنشان کرد: دکتر سید آرش قاسم زاده متولد سال ۱۳۵۲ در شهر رشت، شاعر و پزشک فارسی زبان گیلانى بوده که موفق به سرایش منظومه اى اقتباسی از قرآن کریم شده است. حسن پور اضافه کرد: خالق اثر «منظومه شفا» دو بار دانشگاه را تجربه کرده و در دو رشته طب و حقوق قضایی به تحصیل پرداخته است. از سایر آثار این شاعر می توان به «ساقى نامه» و «مفردات عاشقى» اشاره کرد. قطعا «منظومه شفا» نیز همچون سایر آفرینش هاى ادبی دکتر قاسم زاده مورد توجه فرهنگ دوستان عزیز واقع خواهد شد.