139506271147082768681804

مدیر کل صدا و سیما: رشد رسانه های مکتوب موجب رشد گیلان خواهد بود

۲۶ / ۱۲ / ۹۵
۰۲:۰۰

خزر- حسن ظهیری مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان در نشست خبری به خبرنگاران با اشاره به فعالیت دو کانال خبری این مرکز در فضای مجازی گفت: حضور جدی تر در فضای مجازی از اولویت های صدا و سیما است هر چند گاهی فضای مجازی از رسانه ها جلو می افتند و در مراحل اولیه موجب اقبال می شوند اما باید تلاش کرد تا رسانه های مرجع را در فضای مجازی تقویت کرد.
وی رشد رسانه های مکتوب را از عوامل توسعه استان دانست و تصریح کرد: گیلان نسبت به استان های مجاور در توسعه دچار عقب ماندگی است و در حالیکه زمانی گیلان استان اولین ها بوده اما هم اکنون چنین جایگاهی ندارد بنابراین صاحبان اندیشه و قلم باید در این زمینه به آسیب شناسی بپردازند و با نقد منصفانه و ارائه راهکار به رفع مشکلات کمک نمایند.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان در بخش دیگری به توجه این مرکز به موسیقی فاخر اشاره کرد و گفت: موظفیم ۲۵ قطعه فاخر موسیقی در سال تولید کنیم اما در کنار آن به جوانانی که در موسیقی پاپ و سایر عرصه های آن فعالیت می کنند نیز فرصت خواهیم داد.
وی، مرکز گیلان را یکی از قطب های تولید تله فیلم و سریال دانست و گفت: کلیپی زیبا از گیلان تهیه شده و در ایام نوروز از همه شبکه های سراسری پخش خواهد شد.
ظهیری در خصوص رضایتمندی مخاطبان به نظرسنجی سازمان مطبوعش اشاره کرد و گفت: در بخش رادیو ۷۳ درصد و در بخش سیما و خبر بین ۶۷ تا ۷۵ درصد رضایتمندی وجود دارد که فیلم و سریال بالاترین اقبال و کلیپ های موسیقی و مستند در رتبه های بعدی بخش تلویزیونی قرار دارند.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان صددرصد شهرهای استان را تحت پوشش سیستم دیجیتال عنوان کرد و افزود: در سطح روستاها حدود ۸۰ درصد از این سامانه برخوردار هستند.
وی، توجه برنامه سازان این مرکز را به ۴ حوزه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی معطوف دانست و عنوان کرد: زبان، پوشش، اخلاق، هنر، طلاق، اعتیاد، بیکاری، انتخابات، وضعیت احزاب، اشتغال و تقویت شرکت های دانش بنیان از مواردی است که مورد توجه قرار دارند.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان به وازدگی مردم از شبکه های ماهواره ای اشاره کرد و گفت: حدود ۵ درصد کاهش در استفاده از ماهواره وجود دارد و ۵۰ درصد از کسانی که ماهواره دارند ابراز کرده اند که خیلی کم از آن استفاده می کنند.