89584

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان: اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال در گیلان

۰۲ / ۰۲ / ۹۶
۱۶:۳۹

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان گفت:طرح ضربتی تولید و اشتغال سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در گیلان اجرایی می شود .
به گزارش ایسنا؛ رضا علیزاده با اشاره به ظرفیت های گیلان در حوزه های مختلف اعم از فرهنگی، اجتماعی ،گردشگری، مذهبی بر لزوم بهره گیری از توان و پتانسیل های موجود در بخش تولید و اشتغال بعنوان شعار سال۹۶ تاکید کرد .
وی با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و در گرو تدوین برنامه های جامع و نگاهی کارشناسانه است،اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال در سراسر استان را گامی مهم در تحقق منویات مقام معظم رهبری و توسعه افزایی ایران اسلامی خواند و گفت:هدف از این طرح شناسایی روستاهای شاخص در زمینه تولید محصولات مختلف صنایع‌دستی،جذب گردشگر و کسب‌و‌کار مرتبط با آن می باشد.
این مسئول به سیاست های سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای نیل به اهداف مذکور اشاره کرد و افزود: برای اجرای این مهم مقرر شده تا هیئتی از نمایندگان حوزه‌های تخصصی طرح ضربتی تولید و اشتغال سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور در روستاهای هدف‌ گردشگری،توانمندی‌های گردشگری و صنایع‌دستی این روستاها و ساکنان آن‌ها را رصد و برای برنامه‌ریزی‌های لازم را طبقه‌بندی نمایند .
علیزاده؛ انتخاب روستاهای داماش و قلعه رودخان بعنوان مناطق پایلوت گیلان در اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال در ۷۳ روستای منتخب کشور را یک رویداد مثبت برای استان معرفی نمود و خاطر نشان کرد: جلسات متعددی با مسئولان استانی برای پیشبرد اهداف این طرح از سوی اداره‌ کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان برگزار شده است .
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان گیلان از ورود هیئت مذکور برای بازدید از برخی نقاط گیلان طی روز جاری خبر داد و تصریح کرد:بازدید از مناطق تاریخی و طبیعی و همچنین نشست کاری با مسئولان استانی و محلی بخشی از مأموریت این گروه است.