تامین اجتماعی

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان: ۴۷ درصد مردم گیلان بیمه تامین اجتماعی هستند

۱۳ / ۱۱ / ۹۶
۲۲:۱۷

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان، با بیان اینکه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در استان گیلان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، اظهار کرد: ۴۷ درصد مردم گیلان بیمه تامین اجتماعی هستند.
به گزارش ایسنا ، جمیل حق پرست در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در استان گیلان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، اظهار کرد: ۴۷ درصد مردم گیلان بیمه تامین اجتماعی هستند.
وی با بیان اینکه ۸ هزار نفر از بیمه شدگان تامین اجتماعی گیلان از مقرری بیمه بیکاری استفاده می کنند، گفت: همچنین یک هزار و ۶۰ نفر از مددجویان کمیته امداد استان و بیش از ۲ هزار نفر از زنان سرپرست خانوار بهزیستی تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند.
مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان اضافه کرد: در حال حاضر ۴۰۵ هزار نفر بیمه شده اصلی، توافقی و خاص تحت پوشش تامین اجتماعی استان گیلان قرار دارند. این مقام مسئول، با اشاره به ارائه خدمات درمانی مستقیم و غیر مستقیم تامین اجتماعی استان به بیمه شدگان، افزود: خوشبختانه فرهنگ‌ بیمه‌ای به طور شایسته در جامعه‌ امروز نهادینه نشده است.
وی با اشاره به اینکه اقدامات فرهنگی مناسبی در سازمان تامین اجتماعی استان شکل گرفته است، یادآور شد: در اجرای طرح کرامت رضوی امسال یک هزار و ۲۸۰ نفر از مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی استان برای نخستین   بار به مشهد مقدس اعزام شدند.
حق پرست، با گرامیداشت ایام الله دهه فجر، خاطرنشان کرد: اشاعه فرهنگ انقلاب به نسل جوان با استفاده از ظرفیت این ایام دارای اهمیت است لذا انعکاس عملکردها و فعالیت ها به جامعه هدف و اشاعه امید در بین مخاطبین در دهه فجر ضروری است.