تاریخ : چهارشنبه, ۶ بهمن , ۱۴۰۰ 23 جماد ثاني 1443 Wednesday, 26 January , 2022
6

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان: نهادینه شدن فرهنگ و هنر اصل توسعه پایدار شهری است

  • کد خبر : 23455
  • ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۱
مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان: نهادینه شدن فرهنگ و هنر اصل توسعه پایدار شهری است

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، نهادینه شدن فرهنگ و هنر را اصل توسعه پایدار شهری دانست و خاطرنشان کرد: برای توسعه پایدار شهرستان رشت نیازمند همکاری همه دستگاه ها در جذب مخاطب هستیم. به گزارش ایسنا،دکتر فیروز فاضلی در مراسم اختتامیه سومین جشنواره فرهنگی و هنری فجر شهرستان رشت که در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت […]

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، نهادینه شدن فرهنگ و هنر را اصل توسعه پایدار شهری دانست و خاطرنشان کرد: برای توسعه پایدار شهرستان رشت نیازمند همکاری همه دستگاه ها در جذب مخاطب هستیم.
به گزارش ایسنا،دکتر فیروز فاضلی در مراسم اختتامیه سومین جشنواره فرهنگی و هنری فجر شهرستان رشت که در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار شد، با بیان اینکه شهر رشت به فرهنگ و هنر شهره است، گفت:باید هر کسی که درباره این شهر سخن می گوید،به گزینی سخن و کلمه داشته باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، با بیان اینکه فرهنگ یک کلیت است، افزود:برخی ها تلاش دارند تا قسمت هایی از فرهنگ را در جامعه نهادینه کرده و مابقی را حذف کنند؛ در حالی که فرهنگ ابعاد مختلفی دارد و فرهنگ زمانی موفق است که به کل آن توجه شود.
وی ادامه داد: نباید فرهنگ را قسمت بندی کنیم زیرا تکه برداری از فرهنگ و محدود کردن آن، پاسخگوی نیازهای روز انسان نبوده و به گفتمان جامعه تبدیل نمی شود.
این مسئول فرهنگی عنوان کرد: هرگاه توانستیم نیازهای یک جامعه اسلامی را از لحاظ فرهنگی و هنری برآورده کنیم در ایجاد گفتمان موفق خواهیم بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، با اشاره به اینکه جشنواره فرهنگی و هنری فجر شهرستان رشت ساختارمند شده است،گفت:هنر زمانی که به مردم سپرده شود شکل یافته و به سرانجام مطلوب می رسد.
فاضلی،با تاکید بر جنبه مردمی بودن هنر،تصریح کرد:هنر دستوری راه به جایی نبرده و شکست می خورد و تا زمانی که جشنواره های فرهنگی و هنری برای مردم نباشد پاسخگو هم نخواهد بود.
وی با بیان اینکه هنرمندان همواره در صحنه حضور دارند،اضافه کرد:هنر در خلاء ایجاد نمی شود و مخاطبان بسیاری دارد که باید به شکل مطلوب جذب شوند.
این مقام مسئول،نهادینه شدن فرهنگ و هنر را اصل توسعه پایدار شهری دانست و خاطرنشان کرد:برای توسعه پایدار شهرستان رشت نیازمند همکاری همه دستگاه ها در جذب مخاطب هستیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، با تاکید بر اینکه فعالیت های هنری مبتنی بر گفتمان انقلاب است،خاطرنشان کرد: در جامعه امروزی هنرمندان دارای آزادی مسئولانه در چارچوب قانون هستند،نه آزادی سلیقه ای و در محیط سالم مبتنی بر تعامل فعالیت می کنند.
فاضلی یادآور شد:زمانی که راه هنر هموار و به یک فرهنگ تبدیل شد همه باید در این مسیر حرکت کنند تا موفق باشیم.

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=23455
  • دیدگاه‌ها برای مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان: نهادینه شدن فرهنگ و هنر اصل توسعه پایدار شهری است بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.