IMG_20180909_182602_560

مدرسه ی خیرساز ابتدایی رحیم موثق در انزلی افتتاح شد

۱۸ / ۰۶ / ۹۷
۱۷:۳۳

خزر:مدرسه ی خیرساز ۶کلاسه ی مقطع ابتدایی پسرانه ی رحیم موثق در بندرانزلی با حضور نماینده ی مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی ، مدیرکل آموزش وپرورش استان گیلان و دیگر مسئولان افتتاح وبه بهره برداری رسید.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان درمراسم افتتاح این مدرسه اظهارداشت:بسیاری از پروژه های آموزشی این شهرستان به برکت وجود خیرین و همچنین با نگاه فرهنگی احداث می شود.

مهدی حاجتی افزود: پرورش انسان های دوستدار اهل بیت (ع) و علاقمند به ارزش های اسلامی در کانونی به نام مدرسه که محل عرضه ی خدمات تربیتی است، شکل می گیرد.

وی با اشاره به افتتاح پروژه های آموزش وپرورش استان گیلان به ارزش ۱۶۰میلیارد تصریح کرد:درهیچ جای دنیا مخارج سنگین آموزشی به عهده ی آموزش وپرورش نبوده و کسانی که نگاه معنوی به این امر داشته باشند در بخشهای مختلف به مدارس کمک می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان سپس ساخت مدرسه را کاری بسیار والا و ارزشمند دانست و گفت : آموزش وپرورش کانون اعتماد بوده و باید از ظرفیت های بسیار موجود در گیلان به نحو احسنت استفاده کرد.

در ادامه ی این مراسم،مدیرکل نوسازی مدارس گیلان با بیان اینکه خیرین این مدرسه مخالف نامگذاری آن به اسم خودشان بودند، خاطر نشان کرد : هدف از نامگذاری این مدرسه به نام آقای موثق این بود که دانش آموزانی که دراین مدرسه تحصیل میکنند با کارهای خیری که درجامعه اتفاق می افتد ، آشنا شوند.

علی اوسط اکبری مقدم سپس از نوسازی ۲۵درصد مدارس گیلان توسط خیرین خبرداد و گفت:همه ی مدیران شهرستانی به نوعی در بخشهای آب،برق،گازو سایر موارد زیرساختی دخالت دارند.

وی در پایان یکی از کاستی های بزرگ درمدارس را نگهداری مناسب از تاسیسات آن اعلام کرد و از اولیای دانش آموزان خواست در نگهداری فضای آموزشی نهایت تلاش و کوشش خود را انجام داده و این امر را به فرزندان خود نیز آموزش دهند.