تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱ 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022
24

مانیفست کرونا / رضا احمدی سراوانی

  • کد خبر : 25941
  • ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
مانیفست کرونا / رضا احمدی سراوانی

کرونا تاکنون به ما چه آموخته است ؟ کرونا با جهان چه کرده و با آینده بشریت چه خواهد کرد؟ آیا آنچنان که برخی می گویند تاریخ به دوران قبل و بعد از کرونا تقسیم خواهد شد؟ کرونا خیلی زود مانیفست خود را به دنیا دیکته کرد و به سرعت چهره جهان را دگرگون کرد […]

کرونا تاکنون به ما چه آموخته است ؟ کرونا با جهان چه کرده و با آینده بشریت چه خواهد کرد؟ آیا آنچنان که برخی می گویند تاریخ به دوران قبل و بعد از کرونا تقسیم خواهد شد؟
کرونا خیلی زود مانیفست خود را به دنیا دیکته کرد و به سرعت چهره جهان را دگرگون کرد .
انسان پس از جنگ جهانی دوم هیچگاه چنین به وحشت از نابودی تمدنش نیفتاده است و حالا صداهای بسیاری شنیده می شود که خود را برای زندگی با کرونا آماده کنید .
کرونا که جهان را تنها در عرض چند ماه تعطیل کرد ؛ صدها هزار قربانی گرفت و هراس از قحطی و گرسنگی ناشی از آن لرزه بر اندام کشورها و سازمانهای بین‌المللی انداخت ؛ صحنه مناسبات جهانی را همزمان با تغییرات محلی دگرگون کرد .
مانیفست کرونا بر پایه خلوت گزینی ؛ جامعه گریزی و پرهیز از برونگرایی است ویژگی هایی که در سطح بین‌المللی نیز صادق است. بر این اساس کرونا به جنگ با جهانی شدن اقتصاد می رود و کشورها را مجبور می سازد در راه خودبسندگی تلاش کنند .
کرونا ثابت کرد که انسان بر خلاف تمام توهمات و ادعاهایش بسیار آسیب پذیر است .
مانیفست کرونا به انسان می گوید که اکنون لازم است به خود و محیط پیرامونش نگاهی دوباره کند به اندیشه ها و روش زندگیش و اینکه فرصت چندانی برای تصحیح اشتباهاتش و نجات تمدنی که ساخته ندارد .

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=25941
  • نویسنده : رضا احمدی سراوانی
  • منبع : خزر
  • دیدگاه‌ها برای مانیفست کرونا / رضا احمدی سراوانی بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.