شناور-دریا

فرمانده جدید پایگاه دریابانی بندرانزلی معرفی شد

۲۰ / ۰۸ / ۹۶
۱۷:۵۸

خزر-هاجر سلیمی شیوائی:مراسم تکریم و معارفه ی فرمانده پایگاه دریابانی بندرانزلی در سالن اجتماعات اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در انزلی برگزار شد.
امام جمعه ی بندرانزلی در این مراسم با اشاره به ارزشمند بودن خدمت در نظام اسلامی به ویژه در جاهایی که در عین حساس و مهم بودن، کمتر به چشم می آید،گفت : امنیت و آرامش در کشور مرهون تلاش مرزبانان است.
حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین سپس به برخی روایات و احادیث اشاره کرد و مرزبانی را یک نوع عبادت پرفضیلت برشمرد.
همچنین فرماندار انزلی اظهار داشت: مرزبانان با حفظ و حراست و پاسداری از مرزهای جمهوری اسلامی، علاوه بر تامین امنیت ملی ، در تامین امنیت و نظم داخلی نیز ایفای نقش می کنند.
میرشمس مومنی زاده با اشاره به ظرفیت های ارزشمند مختلف در بندرانزلی، نقش پایگاه دریابانی را در حفظ و صیانت از اموال عمومی از قبیل امنیت حمل و نقل کالا، جلوگیری از قاچاق کالا و حفاظت از نوارساحلی ، آبزیان دریا و شناورها،کنترل حمل و نقل دریایی در نوار ساحلی و تالاب ، رفع تصرفات غیرقانونی و ساماندهی شناورها و قایق ها حایز اهمیت دانست.
در ادامه فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی استان گیلان نیز با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای سه هزار کیلومتر مرز ساحلی و آبی است ، موقعیت نسبی کشورها یعنی میزان دوری و نزدیکی آنها به دریاها را دارای ارزش بسیاری دانست.
سرهنگ کیاست سپهری تاکید کرد: به همان اندازه که دسترسی به دریاها مهم است، حراست و پاسداری از مرزهای دریایی نیز دارای اهمیت می باشد.
وی تصریح کرد: دریا در عین آنکه یک فرصت ارزشمند است در صورتی که به آن توجه نکنیم میتواند خسارات بسیاری را نیز ایجاد کند.
در ادامه ی این مراسم ضمن قدردانی از تلاش های سرهنگ اسماعیل سلیمانی راد ، سرهنگ محمد علی پورتقی بعنوان فرمانده جدید پایگاه دریابانی بندرانزلی و سرهنگ اسماعیل خودخروج بعنوان جانشین فرمانده پایگاه دریابانی بندرانزلی احکام خود را دریافت کردند.