غفور

غفور: مگر می توانم گل خودم به استرالیا را فراموش کنم؟

۲۱ / ۰۳ / ۹۶
۲۳:۰۱

خزر – امشب تیم ایران در ورزشگاه آزادی تهران میزبان تیم ازبکستان در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ است و در صورتی که پیروز شود، صعودش به بازی های سال آینده در روسیه حتی قبل از انجام دو دیدار با کره جنوبی و سوریه مسجل و قطعی می گردد.
دیروز دقایقی غفور جهانی با “خزر” صحبت کرد و از خاطره های خود در چهل سال پیش گفت که با گل او به استرالیا در همین ورزشگاه آزادی تهران برای نخستین بار فوتبال ایران به جام جهانی آرژانتین راه یافت: “عمر چه قدر سریع می گذرد. باورم نمی شود که از آن بازی ۴۰ سال گذشته و من در سال ۱۳۵۶ در ورزشگاه آزادی که جای سوزن انداختن هم نبود، به استرالیا گل زدم و با همان گل استرالیا را شکست دادیم و مسابقه آخر تیم ما در کویت تشریفاتی شد. به این دلیل حشمت خان (مهاجرانی) آن روز تیم دوم ایران با بازیکنان ذخیره را در کویت به میدان فرستاد و به ما بازیکنان اصلی تیم استراحت داد. ولی تیم دوم ایران هم دو بر یک در کویت پیروز شد. بعد از ۴۰ سال هنوز آن بازی را به یاد دارم و مگر می توانم حریف بسیار قوی مثل استرالیا و گل خودم را فراموش کنم؟”
غفور جهانی درباره مسابقه امشب نیز گفت: “من خیلی دانش و تجربه و مدیریت “کارلوس کی روش” را قبول دارم. او با “بازیکن سالاری” به شدت مبارزه می کند و در سال های اخیر به تدریج بازیکنان جوان و باانگیزه را وارد ترکیب اصلی تیم کرد. ازبکستان همچون دیگر کشورهای شرق اروپا، به شکل فیزیکی بازی می کند و حریف آسانی نیست. ولی با تیم هماهنگ و آماده و با برنامه ای که “کی روش” ساخته، من مطمئن هستم که ازبکستان امشب دو گل خورده و ایران با فوتبال برتر خود پیروز می شود و به جام جهانی روسیه راه می یابد.”