تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱ 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022
10

صوفی: گیلان می‌توانست به قطب اقتصادی منطقه تبدیل شود

  • کد خبر : 26121
  • ۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۸
صوفی: گیلان می‌توانست به قطب اقتصادی منطقه تبدیل شود

پیشرفت گیلان طی ۲۵ سال اخیر در حد انتظار نبوده است. علی صوفی، اولین استاندار دولت اصلاحات در گیلان در گفت‌وگو با روزنامه خزر افزود: گیلان نسبت به سال ۷۶ که بنده به عنوان استاندار مشغول به فعالیت شدم، پیشرفت داشته اما این پیشرفت در حد انتظار نبوده است. وی افزود: گیلان با توجه به […]

پیشرفت گیلان طی ۲۵ سال اخیر در حد انتظار نبوده است.
علی صوفی، اولین استاندار دولت اصلاحات در گیلان در گفت‌وگو با روزنامه خزر افزود: گیلان نسبت به سال ۷۶ که بنده به عنوان استاندار مشغول به فعالیت شدم، پیشرفت داشته اما این پیشرفت در حد انتظار نبوده است.
وی افزود: گیلان با توجه به مزیت‌های اقتصادی فراوانش با استان های دیگر فرق دارد، مرز زمینی خارجی با جمهوری آذربایجان و مرز آبی با کشورهای حاشیه خزر در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی مزیت هایی هستند که اگر مورد توجه قرار می‌گرفتند و می‌توانستند گیلان را به قطب اقتصادی منطقه تبدیل کنند.
وزیر تعاون دولت اصلاحات ادامه داد: استفاده از کریدور حمل و نقل شمال و جنوب و بهره‌مندی از پروازهای بین‌المللی نه تنها مسیر توسعه گیلان را هموار می‌کرد بلکه در زندگی و معیشت مردم این سرزمین نیز نقش بزرگی را ایفا می‌نمود.
وی تصریح کرد: الان با وضع بدی در فروش زمین‌های کشاورزی در این استان مواجه هستیم و این ناشی از ان است که نتوانستیم اشتغال و درآمد پایدار برای مردم گیلان ایجاد نماییم و بنابراین مردم را به سوی فروش زمین‌های کشاورزی سوق دادیم، که این خوردن از دارایی‌ها است.
وی ادامه داد: گیلانی‌ها امروز چون درآمد پایدار ندارند با فروش زمین خود امرار معاش می‌کنند.
صوفی افزود: انتظار می‌رفت که راه‌آهن قزوین رشت به انزلی متصل شود تا با اتصال به مسیر کریدور حمل و نقل شمال جنوب، گیلان در مسیر توسعه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه با اتصال به کریدور شمال جنوب، ۵۰ میلیون تن کالا می‌توانست در این مسیر جابجا شود، افزود: و این محور درآمدزایی و ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای مردم گیلان می‌شد.

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=26121
  • نویسنده : علی احمدی سراوانی
  • منبع : خزر
  • دیدگاه‌ها برای صوفی: گیلان می‌توانست به قطب اقتصادی منطقه تبدیل شود بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.