شکریه

شکریه: پیاده راه، بازار رشت را خفه کرده است

۰۳ / ۰۲ / ۹۶
۱۷:۰۹

خزر- مبلمان شهری باید با فرهنگ شهری مطابقت داشته باشد.
جلال الدین محمد شکریه رییس اتاق اصناف مرکز گیلان در گفتگویی ضمن بیان مطلب فوق در خصوص پیاده راه رشت گفت: از همان ابتدا معتقد بودیم طرح پیاده راه بازار را خفه خواهد کرد.
وی ادامه داد: ما همان زمان به شهردار رشت پیشنهاد دادیم که دایره پیاده راه را کوتاه کنند اما هیچ توجهی نشد و الان هم بر لزوم تغییر این طرح تاکید داریم.
جلال الدین محمد شکریه با اشاره به تشکیل اولین دوره مجلس شورای ملی و حضور ۵۷ نفر از ۱۶۱ عضو حاضر در آن مجلس از اصناف تصریح کرد: پس از آن در هیچ دوره ایی در مجلس و شوراهای شهر نماینده ای از اصناف وجود نداشت.
رییس اتاق اصناف مرکز گیلان بازار را قلب شهر رشت دانست و گفت: مانند بسیاری از کشورها، اصناف باید در شوراها نماینده داشته باشند و اگر این اتفاق نیفتد از قدرت چانه زنی اصناف کاسته خواهد شد.
شکریه با اشاره معضلات طرح BRT گفت: براساس مفاد قانونی برای ایجاد مونوریل یا تراموا باید در یک شهر متراژ خاصی از BRT وجود داشته باشد اما انتخاب مسیر کارشناسی نشده بود و مثلا با توجه به وسعت خیابان و پیاده رو می توانست از فلکه یخسازی تا فلکه گیل اتفاق بیفتد.
نائب رییس اتاق اصناف کشور گفت: شورای شهر باید خلاق، تصمیم ساز ، شحاع و از خود گذشته بوده و با اجماع نظر، درگیر مسایل فردی نشوند.
وی، وجود یک اتاق فکر در شورای شهر را ضروری دانست و تاکید کرد: شهردار هر فردی که باشد دارای نقاط َعف و قدرت است اما این اعضای شورا هستند که با تصمیم گیری و نظارت مناسب می توانند ضعف ها را کاهش دهند.
شکریه گفت: زیباسازی، ایمن سازی ، ساماندهی صنوف مزاحم و رفع معضل دستفروشی در بازار از وظایف یک شورای قدرتمند است.