شکریه

شکریه: نباید به فرهنگ به عنوان کالا نگریست

۱۶ / ۰۲ / ۹۶
۰۰:۰۳

خزر- جلال الدین محمد شکریه با اشاره به تغییر شکل بدون برنامه محله های قدیمی و آسیب دیدن آنها گفت: در محله های قدیمی شهر رشت باید بافت سنتی شهر در کنار مقوله نوسازی بافت ها مورد توجه قرار بگیرد.
رییس اتاق اصناف مرکز گیلان با اشاره به این موضوع که استان گیلان یکی از استانهای پیشرو در امور فرهنگی است افزود: موضوعات فرهنگی نیاز به سرمایه گذاری مناسب دارند که در این امر کوتاهی صورت گرفته است.
شکریه با تاکید بر این نکته که زیر ساخت های اماکن فرهنگی شهر رشت بسیار ضعیف است افزود: بسیاری از اماکن فرهنگی شهر رشت برای چندین هدف مورد استفاده قرار می گیرد که این نوع استفاده نمی تواند صحیح باشد.
نایب رییس اتاق اصناف کشور با بیان اینکه سینما و تئاتر در شهر رشت بسیار مظلوم واقع شده است اظهار داشت: امکانات برای تئاتر در شهر رشت با توجه به علاقه مندان این رشته بسیار محدود است.
رییس اتاق اصناف مرکز گیلان با اشاره به اینکه بسیاری از سینماهای شهر رشت بسته شده اند اظهار داشت: می توان با طرح های مختلف از سوی شهرداری جان دوباره ای به این سینماهای بسته شده داد و در راه احیای دوباره سینماها گام برداشت.
شکریه با بیان اینکه می توان با یک سرمایه گذاری مناسب در امور فرهنگی ، مردم رشت را به جایگاه رفیع شان بازگرداند توضیح داد: با ایجاد طرح های نوین و چند منظوره می توان رونق دوباره ای به زیر ساخت های فرهنگی شهر رشت داد.
رییس اتاق اصناف مرکز گیلان با بیان اینکه نباید در مسایل فرهنگی انتظار نتیجه گیری سریع را داشت گفت: با فرهنگ سازی می توان جلوی بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی را گرفت.