شکریه

شکریه : در رگ های رشت باید خون جدیدی تزریق شود

۲۶ / ۰۲ / ۹۶
۱۷:۱۲

ستاد زرجوب جلال الدین محمد شکریه با حضور دکتر امیدی رییس انجمن دیابت ایران در محله زرجوب افتتاح شد.
جلال الدین محمد شکریه در این مراسم گفت: من توسعه یافتگی را در منطقه زرجوب نمی یابیم.من فرزند محله زرجوب هستم و این منطقه با فاصله کمی از میدان شهرداری که محل اصلی شهر است قرار گرفته است اما هنوز توسعه یافته نیست. محله زرجوب نیاز به جذب سرمایه گذار دارد سرمایه گذاران باید در بافت محروم سرمایه گذاری کنند.
شکریه افزود:اکنون شهر رشت بسیار منقبض شده است و باید راهکارهایی برای خروج از این بن بست در نظر گرفت.در سالهای گذشته کاسبان در این منطقه حضور داشتند و از آنها خرید می کردیم ولی اتفاقات زیادی باعث شد تا بسیاری از افراد از این محل بروند و باید فکری برای آنها می شد.
شکریه با بیان اینکه در حال حاضر باید زرجوب را زهررود نامید گفت: یکی از مشکلات این منطقه وجود رودخانه زرجوب است که باعث مشکلات عدیده ای در این منطقه شده است.
رییس اتاق اصناف گیلان با اشاره به اینکه در رگ های رشت باید خون جدیدی تزریق شود بیان کرد: رونق دوباره با سرمایه گذاری امکان پذیر است.
نایب رییس اتاق اصناف کشور با بیان اینکه شورا نباید محل درگیری باشد تصریح کرد: درگیری ها باعث ایجاد جو بی اعتمادی می شود که در این جو نمی توان خوب را از بد تشخیص داد. باید شورایی فکر کرد و شورایی عمل کرد . افرادی که تفکرات شورایی و اداری را درک نکرده اند نمی تولنند در شورا موفق شوند.
رییس اتاق اصناف مرکز گیلان با بیان اینکه شورا محل بروز تحربه است و محلی برای گشت و گذار و به دست آوردن تجریه نیست گفت: نباید تجربه تلخ گذشته تکرار شود. وی با اشاره به اینکه باید موزه میراث روستایی را تجهیز کرد تصریح نمود: با ساخت خانه هایی برای گردشگر می توان فرهنگ رشت را به تمام ایران نشان داد.
نایب رییس اتاق اصناف کشور با بیان اینکه شهر رشت شهر اولین ها است ولی امروز یکی یکی سنگرها را از دست می دهیم اظهار داشت: باید اتاق فکر تخصصی برای شورا تشکیل شود تا بتواند طرح هایی را ارایه کند که با این روش می توان رشت را به سوی پیشرفت سوق داد.