شنا

شنا تا اطلاع ثانوی ممنوع!

۰۸ / ۰۴ / ۹۵
۲۳:۱۸

در حالی چند روزی از آغاز فصل تابستان و شروع فصل شنا می گذرد که گفته می شود بسیاری از ناجیان غریق در سواحل گیلان هنوز موفق به دریافت حقوق سال گذشته خود نشده اند. وضعیتی که باعث شده تا بسیاری از آنان حاضر به فعالیت در تابستان امسال نشوند.
از سوی دیگر هفته گذشته مسئول روابط عمومی هیات نجات غریق گیلان طی گفتگویی با یکی از خبرگزاری ها ضمن هشدار نسبت به عدم پرداخت حقوق ناجیان غریق گفت: ۱۸۸ نفر از ناجیانی که پارسال در نقاط خطرآفرین سواحل گیلان فعالیت کرده بودند تاکنون فقط یک سوم حقوق خود را دریافت کردند و به همین دلیل امسال هنوز هیچکس حاضر به کار نشده است.
این هشدار در حالی داده شده است که پیش از آغاز فصل تابستان و در آخرین روزهای بهار ۴ نفر تنها در انزلی غرق شدند. بنابراین چنانچه برای مشکل حقوق همه ناجیان غریق فکری اساسی و فوری صورت نگیرد، خطرات بسیاری جان استفاده کنندگان از آب های ساحلی گیلان را تهدید خواهد کرد. امری که می تواند شمارغرق شدگان را به طرز محسوسی افزایش دهد.
براین اساس لازم است تا فرمانداری ها و به ویژه استانداری گیلان در این زمینه اقدامی فوری انجام دهند تا روال عادی به مناطق ساحلی گیلان باز گردد که در غیر این صورت بهتر است شنا در سواحل گیلان تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شود!