۲۰۱۷۰۸۱۲_۱۷۲۷۰۹

سیلاب حدود ۵۵ میلیارد ریال به راه های گیلان خسارت زد

۲۲ / ۰۵ / ۹۶
۱۶:۴۴

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از وارد امدن حدود ۵۵ میلیارد ریال خسارت به راه ها، پل ها و ابنیه فنی استان بدنبال بارش پنجشنبه شب گذشته و طغیان برخی رودخانه ها و جاری شدن سیلاب در برخی راه های استان خبر داد.
محمود ایرانپرست در گفت و گو با ایرنا عمده خسارت های وارد شده در حوزه راه ها را مربوط به آسفالت حاشیه راه ها، قسمتی از ابنیه پل ها و چندین پل بزرگ عنوان کرد.
وی با بیان اینکه بیشترین خسارت به راه ها و ابنیه استان مربوط به شهرستان های رودبار ، فومن و شفت بوده است، افزود : بر اثر بارش باران و سیلاب و گل و لای و دیگر آثار به جا مانده در مسیر راه ها، روز گذشته حدود ۱۰ محور روستایی در شهرستان های شفت، فومن و رودبار بسته شدند.
به گفته ایرانپرست؛ به غیر از مسیر سیاهمزگی که بازگشایی آن چندین ساعت بطول انجامید، همه مسیرها ی بسته با تلاش راهداران در ظرف دوساعت طی صبح روز گذشته بازگشایی شدند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر همه مسیرهای استان باز هستند، اظهار کرد: البته دو مسیر روستایی که یکی از آنها سیاه مزگی است، نیاز به ترمیم فوری دارد که اقدامات لازم در این رابطه در اسرع وقت انجام می شود.
گیلان از استانهای حادثه خیز کشور بشمار می آید.شهرستان رودبار در ۶۷ کیلومتری جنوب مرکز استان و شهرستان های شفت و فومن در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز گیلان قرار دارند.
۵۳۸ راهدار در جاده های گیلان برای رفع مشکلات احتمالی مستقر هستند.
۱۰ هزار و ۶۸۳ کیلومتر راه در استان گیلان وجود دارد که از این میزان، یک هزار و ۸۴۳ راه شهری و هشت هزار و ۸۴۰ کیلومتر راه روستایی است.