IMG08500974

سرقت ۲ میلیاردی از پیرزن تنها

۱۱ / ۰۶ / ۹۶
۱۸:۰۴

با تلاش ماموران پلیس آگاهی شهرستان ساوجبلاغ فردی که در پوشش سرایدار منزل اقدام به سرقت دو میلیارد ریال ازمنزل یک پیرزن تنها با همدستی یک نفر دیگر کرده بود، دستگیر شد.
سرهنگ ‘محمد کریم بیات’ جانشین فرماندهی انتظامی استان البرز گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت منزل در شهرستان ساوجبلاغ ، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت .
وی افزود : در بررسی های اولیه از صحنه جرم و اظهارات صاحب خانه ، محرز شد که سرقت توسط افراد ساکن در منزل انجام شده است .
سرهنگ بیات گفت : در تحقیقات تکمیلی پلیس ، مشخص شد که صاحب خانه به تازگی زنی را تحت عنوان سرایدار جهت رسیدگی به امور منزل استخدام کرده است .
وی اظهار داشت : نامبرده تحت بازجویی های اولیه ماموران منکر هرگونه سرقت شد اما در مواجه با مدارک و شواهد موجود لب به اعتراف گشوده و اقرار کرد که در غیاب شاکی و با همدستی یک نفر دیگر اقدام به سرقت اموال منزل کرده اند و سپس اموال مورد نظر به یکی از شهر های شمالی منتقل شده است .
این مقام انتظامی افزود : ماموران با هماهنگی مقام قضائی همدست متهم را در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر و اموال سرقتی با ارزشی بالغ بر دو میلیارد ریال را به صاحبش برگرداندند .
جانشین فرماندهی انتظامی استان البرز در پایان با بیان این که هر دو متهم پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند در خصوص شیوه و شگرد سارقان گفت : متهمان با شناسایی افراد پیر و سالخورده که از تمکن مالی بالایی برخوردار بودند ، در ازای قبول دستمزد اندک در مقابل نظافت و رسیدگی به امور منزل به استخدام در آمده و با یک نقشه از پیش طراحی شده و سوء استفاده از اعتماد صاحب خانه اقدام به سرقت اموال وی می کردند که لازم است شهروندان در این خصوص هوشیار بوده و از استخدام افراد ناشناس خودداری کنند .