تاریخ : چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۱ 17 شوال 1443 Wednesday, 18 May , 2022
4

سامان دهی دستفروشان باید در اولویت قرار گیرد

  • کد خبر : 23019
  • ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۰
سامان دهی دستفروشان باید در اولویت قرار گیرد

خزر- جمعی از کسبه خیابان های شیک و اعلم الهدی رشت درخصوص مشکلات پیاده راه و ساماندهی دستفروشان با جلال الدین محمد شکریه رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان دیدار و گفتگو کردند. در این جلسه که فرهاد دلق پوش مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان و حمید انزانی نائب رئیس اول اتاق اصناف […]

خزر- جمعی از کسبه خیابان های شیک و اعلم الهدی رشت درخصوص مشکلات پیاده راه و ساماندهی دستفروشان با جلال الدین محمد شکریه رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان دیدار و گفتگو کردند.
در این جلسه که فرهاد دلق پوش مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان و حمید انزانی نائب رئیس اول اتاق اصناف مرکز گیلان نیز حضور داشتند. نمایندگان کسبه به بن بست هسته مرکزی رشت در پی راه اندازی پیاده راه اشاره کردند و خواستار بازشدن هسته مرکزی رشت طبق طرح اولیه شدند.
نمایندگان کسبه، همچنین ساماندهی دستفروشان را از مهمترین خواسته های خود اعلام کرده و معتقد بودند که پیاده راه متعلق به همه مردم است و نباید گذاشت عده ای آن را به تملک خود درآورند.
جلال الدین محمد شکریه نائب رئیس اول اتاق اصناف کشور در این جلسه، دستفروشی را یک معضل اجتماعی ۲۰ ساله در شهر رشت عنوان کرد و با اشاره به نقش بارز و اصناف در ایجاد اشتغال پایدار گفت : سال گذشته ۷۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد گردید که ۶۰۰ هزار از این مشاغل توسط واحدهای صنفی به وجود آمد.
شکریه گفت : در حالیکه نرم جهانی برای هر دوهزار نفر یک واحد صنفی است اما در ایران برای هر ۲۵ نفر یک واحد صنفی وجود دارد.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان گیلان با بیان اینکه افتخار می کند یک بازاری است، اظهار داشت : من چون درد بازاریان را می دانستم وارد عرصه شورای شهر شده تا نماینده این طیف وسیع از جامعه در این مرکز قانونگذاری محلی گردم.
شکریه، حذف BRT و تعیین وضعیت پیاده راه را از اولویت های کاری خود دانست و گفت : به شهردار سابق رشت قبل از اجرای این دو طرح گفته بودم که با گلدان و قندیل ابتدا این طرح ها را بصورت آزمایشی اجرا کند، اما ایشان هسته مرکزی شهر را شخم زدند و امروز ادعا می کنند برگشت از طرح حیف و میل بیت المال است . رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان به رشد فروشگاههای بزرگ و تغییر نیازها و رفتارهای مردم اشاره کرد و تصریح نمود : باید تلاش کنیم تا برندها و مجتمع های تجاری را به سمت بیرون شهر سوق دهیم.
این عضو شورای شهر رشت به طرح تغییر پیاده راه و بررسی آن توسط مشاور اشاره کرد و گفت : پس از کار مشاور، طرح بازنگری پیاده راه به صحن شورا خواهد آمد که پس از تصویب برای اجرا به شهرداری خواهد رفت.
شکریه تاکید کرد : چندین بار درخصوص BRT و پیاده راه ورود کردم و این مسأله را به سرانجام خواهم رساند.
در ادامه جلسه فرهاد دلق پوش مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز با اشاره به این نکته که بازار یک ظرفیت بزرگ در حوزه اقتصاد است، اظهار داشت : باید بازار، مشکلات و چالش های آن را دید و نسبت به حل آن کوشید تا از این ظرفیت مناسب و بزرگ برای رونق صنعت و گردشگری گیلان استفاده شود .
وی بازار رشت را ویترین فرهنگ و هویت گیلانی ها دانست و گفت : بازار باید با طرح و برنامه پیش رفته و از روزمرگی خارج شود.
دلق پوش وجود فروشگاههای بزرگ، فضای مجازی، تجارت الکترونیک را اجتناب ناپذیر دانست اما تأکید کرد: مشکل اصلی بازار رشت، دستفروشان هستند که ساماندهی آنها در اولویت برنامه های ما است .
وی تأکید کرد: با همفکری و همیاری بازار، اتاق اصناف و سازمان می توانیم به رونق کسب و کار کمک کنیم .

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=23019
  • دیدگاه‌ها برای سامان دهی دستفروشان باید در اولویت قرار گیرد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.