نجفی

ساخت سد شفارود شتاب می گیرد

۰۵ / ۰۲ / ۹۶
۱۸:۲۵

خزر- استاندار گیلان در بازدید از سد مخزنی شفارود گفت : ساخت این سد با توجه به مسائل زیست محیطی شتاب می گیرد.
دکتر محمدعلی نجفی پس از بازدید از روند اجرای پروژه سد شفارود گفت : سد مخزنی شفارود تنها پروژه ای در کشور بود که در سال ۹۲ از اعتبارات فاینانس چین بهره برد و عملیات اجرای سد و سازه های جانبی آن با استفاده از این اعتبارات از اوایل سال ۹۳ شروع شد.
وی هزینه اجرای این پروژه را بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت : با اجرای این طرح ، شرایط تامین آب مطمئن برای ۱۰ هزار هکتار زمینهای کشاورزی شهرهای غرب گیلان فراهم می شود .
استاندار گیلان تأمین آب شرب شهرهای منطقه،صنعتی و شرکت‌های بزرگ همانند چوکا و تولید برق و انرژی را از اهداف دیگر این پروژه مهم برشمرد.
وی از پیشرفت ۳۶ درصدی ساخت سد خبر داد و اظهار داشت : همه به دنبال آن بودیم تا در اجرای آن کمترین آسیب به محیط زیست وارد شود و الحمدا… توافقات خوبی در این بخش حاصل شد و مقرر گردید با پایین آمدن قسمت ارتفاع تاج ،اجرای این طرح شتاب گیرد.
دکتر نجفی افزود : این پروژه کمتر از سه سال دیگر به بهره برداری خواهد رسید و ثمره آن را مردم عزیزمان خواهند دید.
وی با بیان اینکه ساخت سد شفارود از خواسته های دیرینه مردم غرب گیلان بوده است اظهار داشت : متأسفانه در طی سال‌هایی که درآمدهای نفتی فراوان بود این اتفاق شکل نگرفت.
نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به سفر امروز خود در رضوانشهر و افتتاح پروژه آبرسانی در این شهر گفت : عملکرد دولت تدبیر و امید نشان می‌دهد که دولت یازدهم علاوه بر بحث رفاه و معیشت مردم در بخش آبادانی روستا و شهرها نیز مصمم است.
وی با بیان اینکه اساس کار باید خدت هر چه بیشتر به مردم باشد افزود : خدمت به نظام و دولت در حقیقت خدمت به مردم بوده و باید رضایت مردم را طلب کنیم.
سد شفارود در شش کیلومتری جنوب غربی شهرستان رضوانشهر و ۶۵ کیلومتری غرب شهر رشت بر روی رودخانه شفارود درحال ساخت است.