IMG_20180312_230437_380

زینب فلک دوست: برخی افراد، شهرداری را کارخانه خصوصی پدر خود می دانند

۲۱ / ۱۲ / ۹۶
۲۲:۲۸

مشاور سابق امور بانوان شهرداری رشت در جلسه امروز به مناسبت روز بزرگداشت شهدا، انتخاب مسعود نصرتی را به عنوان شهردار جدید رشت بهترین انتخاب سال ۹۶ اعلام کرد و از شهردار رشت بابت ارامشی که در مجموعه شهرداری ایجاد شده تشکر کرد.
زینب فلک دوست تمام سخنان خود را درد دل پدر و دختری با شهردار عنوان و خطاب به وی گفت: شانیت فرزندان شهدا نادیده گرفته شده است در حال حاضر آمار مدیران شاهد شهرداری به تعداد انگشتان دست نیز نمی رسد و امروز کسی نیست بپرسد وضعیت شما چگونه است.‌
وی با اشاره به برنامه ششم توسعه درمورد تنزل پست ایثارگران
و با گلایه از اعضای شورای شهر گفت : تا کنون به جز یکی دونفر، هیچ کدام از اعضای شورا جویای حال فرزندان شهدا نشده است .
این فرزند شهید گفت : برخی از افراد شهرداری را کارخانه خصوصی پدر خود می دانند و گمان می کنند تمام انتصابات باید از جانب خودشان انجام شود .
مشاور سابق امور بانوان شهرداری رشت خطاب به شهردار رشت گفت: باحرف و مراسم تجلیل مشکل حل نمیشود. لطفا جهادی عمل کنید.
فلک دوست آنگاه از شهردار پرسید: درصد بکارگیری فرندان شهید چند نفر بود و چند نفر با ارتباطات وارد ساختار شهرداری شدند؟ قطعا تعداد لابی ها بیش تر بوده اما همیشه حرف از بکارگیری فرزندان شاهد است.
فلک دوست گفت : درحال حاضر یاسر صفاکار ، تنها مدیر فرزند شهید در شهرداری رشت است، سرنوشت او نیز معلوم نیست دراینده چگونه باشد.
وی ادامه داد : در دوره گذشته نقش بانوان در پست های مدیریتی پر رنگ بود اما متاسفانه چه در آن زمان و چه اکنون از فرزندان شهید خانم، در هیج جایگاهی در شهرداری استفاده نشد.
این فرزند شهید شاغل در شهرداری رشت خاطر نشان کرد : عضو خاصی از شورا ، دوتن از فرزندان شهدای شاغل در شهرداری را با زور و لابی برکنار و نور چشمی خود را جایگزین کرد .
مشاور سابق امور بانوان شهرداری رشت تاکید کرد: از شهردار خواهشمندم رزومه این فرزندان شاهد را شخصا دریافت و مطالعه کند.
فلک دوست افزود: این فرزندان انتظار پست عجیب و غریب ندارند و به زور کسی نیز نمی خواهند به جایی برسند .
وی گفت : فرزندان شاهد به لطف پرودرگار و ایثار پدران خود هیچگونه نیازی به هیچ شخصی ندارند و بنده نیز به حمایت کسی نیاز ندارم زیرا خداوند بزرگترین لطف را در حق من داشته و مرا فرزند شهید قرار داده است. بنابراین نه نیاز به حمایت کسی داشته و نه دارم و بابت شفاف صحبت کردن خودم نیز از هیچ کسی هیچ ترسی ندارم .
مدیر اسبق کارگزینی شهرداری رشت به یکی از اعضای شورای شهر اشاره کرد و گفت : روزگاری که وی مدیر عامل سازمان زیبا سازی بود از ۱۳ نیرو ، ۸ نیروی این حوزه فرزندان شاهد بودند و من به عنوان‌ مدیر کارگزینی، دیگر خجالت می کشیدم که هر بار به او برای حل مشکلات فرزندان شاهد مراجعه کنم.
این فرزند شهید تاکید کرد : باید به بانوان شهرداری نگاه ویژه ای شود .
فلک دوست در پایان شهردار رشت را پدر معنوی خود خواند و سخنان خود را درد دل پدر و فرزندی عنوان کرد .