زیباکلام

زیبا کلام: صندوق های رای، تنها پنجره باز پیشرفت و تغییر در کشور است

۲۷ / ۰۲ / ۹۶
۱۸:۰۰

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با بیان اینکه صندوق های رای تنها روزنه و پنجره باز برای تغییر و پیشرفت کشور است، خاطرنشان کرد: تنها شانسی که برای انجام کار اصلاحی در کلان مملکت داریم، انتخابات و صندوق های رای است.
به گزارش ایرنا، صادق زیبا کلام در رشت این دوره از انتخابات را بسیار حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: این انتخابات بین دو فرد نیست، بلکه انتخاب بین دو سبک و دو شیوه مملکت داری است.
به گفته زیباکلام، یکی از پدیده هایی که ما طی سال های ۸۴ تا ۹۲ متوجه نشدیم، دولتی شدن اقتصاد است، حال اینکه دولت روحانی، به اقتصاد باز و محول کردن کارها به مردم اعتقاد دارد.
این استاد دانشگاه تهران گفت: این دولت موفق شد تورم افسارگسیخته را مهار کند و رشد اقتصادی منفی پنح درصد را به بالای پنج درصد برساند.
وی خاطرنشان کرد: نباید بگذاریم شرایط به سال های ۸۴ تا ۹۲ برگردد و لازم است به خاطر آینده ایران اسلامی تلاش کنیم حجت الاسلام روحانی تکرار شود.
در این شست فیاض زاهد مدرس دانشگاه و تحلیلگر مسائل سیاسی نیز گفت: برای پیشبرد برنامه های اقتصادی، نیازمند سیاست های تنش زدا هستیم
وی افزود: در کشوری که نتواند ثروت تولید کند و پول درآورد، دولت قادر به تامین زندگی شهروندان آن نخواهد بود.
فیاض زاهد با بیان اینکه برای پویایی اقتصاد ملی دست کم نیازمند ۵۰۰ میلیارد دلار هستیم، افزود: با بودجه کنونی کشور، تا ۵۵ سال آینده هم پروژه های نیمه تمام، به بهره برداری نمی رسد.
وی با تاکید براینکه هیچ کشوری در جهان بدون حمایت ملی و سرمایه گذار خارجی نمی تواند اقتصادش را پویا کند، گفت: برنامه های اقتصادی نیازمند سرمایه گذاری خارجی است و سرمایه گذاری خارجی هم در گرو رویکرد تنش زدایی است.
وی ادامه داد: معتقدیم روحانی و تیمش می توانند اقتصاد را در چهار سال آینده در مسیر صحیح آن پیش ببرند چراکه اکنون، موقع شکوفایی اقتصادی است.
فیاض زاهد اضافه کرد: نباید تردید کنیم، زیرا می خواهیم فرزندان مان با عزت زندگی کنند بر این اساس به حجت الاسلام روحانی رای می دهیم.
استاد علوم اقتصادی دانشگاه های تهران نیز در این جلسه با یادآوری درآمد کشور در سال ۱۳۹۰ گفت: در این سال، شاهد رشد اقتصادی سه درصدی بودیم ضمن اینکه طبق آمار مرکز آمار کشور، در همان مقطع، میزان اشتغال خالص صفر بوده اما اکنون می گویند چرا دولت یازدهم فقط دو میلیون شغل ایجاد کرده است.
هادی حق شناس افزود: کشتی های ما در زمان تحریم، حق تردد با پرچم ایران را نداشتند، برداشت ما از میدان گازی مشترک با قطر بسیار کمتر از الان بود و اکنون چند هفته ای است که به برداشت برابر رسیده ایم.
وی اضافه کرد: نباید به عقب برگردیم و باید برای تحقق این امر، همه به پای صندوق های رأی برویم.