محمدی

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان هشدارداد: رشد منفی جمعیت در گیلان

۲۵ / ۰۵ / ۹۶
۱۶:۱۳

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان با بیان اینکه اگر رشد و جهش می‌خواهیم باید مقدمات آن را فراهم کنیم، اضافه کرد: آرامش و امنیت لازمه افزایش سرمایه‌گذاری است که پس از انتخابات سال ۹۲ پررنگ شد.
به گزارش ایسنا، محمد علی محمدی در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان شفت، با اشاره به اینکه تصمیم‌گیری‌های ما باید مبتنی بر واقعیات باشد،اظهار کرد: برای پیشرفت باید اختلافات را کنار بگذاریم.
وی با بیان اینکه رشد منفی جمعیت در گیلان نگران‌کننده است، گفت: زمانی که تعداد نمایندگان مجلس ۲۷۰ نفر بود سهم گیلان از قدرت ۴٫۸۱ و اکنون که تعداد نمایندگان به ۲۹۰ رسیده این میزان برای این استان به ۴٫۴۸ کاهش یافته است و این در حالی است که اگر تعداد نمایندگان به ۳۰۰ برسد شاخص مذکور به ۴٫۱۷ خواهد رسید .
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان با اشاره به اینکه کاهش و یا افزایش بودجه شهرستان‌ها بر اساس جمعیت و محرومیت است، افزود: برای آسیب نرسیدن به شهرستان‌های شفت، املش، سیاهکل و رضوانشهر که دارای زیرساخت‌های ضعیفی هستند تعدیل‌هایی در نظر گرفته شده است .
محمدی با اشاره به اینکه محور ملاسرا-شفت و سراوان-شفت مهمترین پروژه‌های راهسازی این شهرستان محسوب می‌شوند، تصریح کرد: بهسازی و اصلاح این مسیرها در توسعه دراز مدت این شفت کمک شایانی خواهد کرد که در این زمینه قول‌های مساعدی از دکتر نوبخت گرفته شده است .
وی با بیان اینکه اگر رشد و جهش می‌خواهیم باید مقدمات آن را فراهم کنیم، اضافه کرد: آرامش و امنیت لازمه افزایش سرمایه‌گذاری است که پس از انتخابات سال ۹۲ پررنگ شد .
محمدی با اشاره به اینکه در سال گذشته سهم جمعیت شهرستان شفت در گیلان ۲٫۱۴ و میزان بودجه آن ۴٫۷ درصد از اعتبارات این استان بود، افزود: این میزان در سال جاری بر اساس جمعیت کنونی به ۳٫۴۳ درصد رسیده است .
حجت الاسلام هاشمی امام جمعه شفت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه مصلی حضرت محمد(ص) می تواند شناسنامه فرهنگی این شهرستان باشد، گفت: در ۵ سال گذشته میزان پیشرفت پروژه مصلی از ۲۵ درصد به ۶۵ درصد رسیده و این نگاه مثبت دولت تدبیر و امید جناب آقای دکتر روحانی بوده است .
وی با بیان اینکه در ساختمان مصلی کتابخانه و سالن جلسات پیش بینی شده است،یادآور شد: کمک کنید تا روند روبه رشد پروژه ادامه پیدا کند .