images

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان: زیرساخت های درمانی گیلان فرسوده است

۱۵ / ۰۸ / ۹۶
۱۸:۵۵

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: فرسودگی زیرساخت های درمانی ، عدم تناسب این فضاها با تعداد مراجعه کنندگان و کافی نبودن امکانات و تجهیزات، از مهمترین مشکلات حوزه سلامت استان است.
شاهرخ یوسف زاده در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به برنامه توسعه همه جانبه سلامت در نقشه راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، اظهار داشت: توسعه زیرساخت های بهداشت و درمان در استان و بهبود فضای فیزیکی در این دانشگاه مورد توجه است.
وی با بیان این که دست اندرکاران دانشگاه حداکثر توان خود را صرف استفاده از ظرفیت ها و ظرفیت های نیکوکاران سلامت به ویژه خیرین بومی به کار گرفته اند، افزود : خیرین در توسعه زیرساخت های بهداشت و درمان بسیار کمک کننده هستند.
وی با اعلام خبر ساخت بیمارستان جدید ۱۳۲ تختخوابه به همت یکی از خیرین بومی در شهرستان رودسر افزود: این بیمارستان در زمینی به مساحت ۲۰ هزار متر مربع و متناسب با استانداردهای وزارت بهداشت و درمان ، ساخته می شود و برای بهره برداری و جایگزینی بیمارستان شهید انصاری رودسر به دانشگاه علوم پزشکی گیلان تحویل داده می شود.
یوسف زاده چابک خاطر نشان کرد: توسعه زیرساخت های بهداشت و درمان در استان و بهبود فضای فیزیکی برای ارایه خدمات درمانی در شرق گیلان، هدف از احداث این بیمارستان جدید در رودسر است.
وی اضافه کرد: نشست هم اندیشی چگونگی احداث این بیمارستان با حضور هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان، فرماندار رودسر، امام جمعه، نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از مسوولان در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
پس از رایزنی مسوولان سلامت استان گیلان و مسولان شهرستان رودسر در باره انتخاب زمین مناسب برای واگذاری به خیر سلامت برای احداث بیمارستان جایگزین بیمارستان شهید انصاری رودسر، اعضای حاضر در جلسه از یک قطعه زمین در اطراف کنار گذر شهرستان رودسر به کلاچای دیدن کردند و مقرر شد نیکوکار داوطلب برای این کار در مدت حداکثر یک هفته برای تملک این زمین با مالکان آن مذاکره کند و مسولان شهرداری و سایر ادارات مرتبط در شهرستان رودسر نیز فرایند اجرای کار را تسریع کنند.
۲۶ بیمارستان دولتی تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی در استان گیلان فعال است.