رشت

رشت جزو ۲۵ شهر خوشمزه جهان

۱۳ / ۱۰ / ۹۶
۰۱:۴۸

جشن بزرگ روز رشت با حضور مردم و مسئولین در سالن اجتماعات نیروی انتظامی برگزار شد.
به گزارش فارس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت جشن بزرگ روز رشت در سالن اجتماعات نیروی انتظامی با تبریک به مناسبت ۱۲ دی مصادف با روز رشت اظهار کرد: روز رشت در گذشته مرکز تجاری نوغان و ابریشم کشور بود.
محمدحسن عاقل منش افزود: ۱۲ دی روزی است که رشت به‌عنوان مرکز استان گیلان انتخاب شد و نباید این روز را فراموش کنیم.
وی با اذعان به اینکه در سال ۱۳۰۳ هجری به‌فرمان شاه‌عباس صفوی رشت به‌عنوان مرکز گیلان انتخاب شد بیان کرد: صیقلان، دباغیان، خمیران زاهدان و… از محله‌های قدیمی شهر رشت است که ساکنین آن از سالیان دور با مشاغل مختلف در رشت فعالیت داشتند.
عاقل منش انتخاب ۱۲ دی به نام روز رشت را اقدامی کارشناسی شده دانست و تصریح کرد: این کار حاوی پیام‌های متعددی است و در ۱۲ دی رشت انسجام یافت و مرکز توجه در کشور قرار گرفت و این انتخاب فارغ از هرگونه برخورد سلیقه‌ای انجام شد.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت افزود: روز ۱۲ دی حاوی پیام همدلی، همبستگی و وفاق استانی است که باید این پیام را با صدایی رسا و بلند به گوش همگان برسانیم.
عاقل منش با اذعان به اینکه این روزها بیش از هر زمان دیگری نیازمند همبستگی هستیم گفت: باید بتوانیم کشور را از برهه سخت برهانیم و امیدواریم به سهم خود خاطراتی خوش و ماندگار بر جای بگذاریم.