تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۱ 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022
10

راه نجات علوی چیست ؟ / رضا احمدی سراوانی ‌‌

 • کد خبر : 26137
 • ۰۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۴
راه نجات علوی چیست ؟ / رضا احمدی سراوانی        ‌‌

. خزر – شورای شهر ششم رشت هرچند تلاش داشت تا از همان ابتدای کار ، خود را متفاوت از شوراهای گذشته این شهر نشان دهد اما خیلی زودتر از آنچه تصور می‌شد عملکردی مشابه اسلاف خود بروز داد . شورایی که پس‌از یک ماه اولین شهردار منصوب آن استعفا کرد و شهردار دومش نیز […]

. خزر – شورای شهر ششم رشت هرچند تلاش داشت تا از همان ابتدای کار ، خود را متفاوت از شوراهای گذشته این شهر نشان دهد اما خیلی زودتر از آنچه تصور می‌شد عملکردی مشابه اسلاف خود بروز داد . شورایی که پس‌از یک ماه اولین شهردار منصوب آن استعفا کرد و شهردار دومش نیز از همان هفته‌های نخست آغاز به کار در چالش طرح سؤال و استیضاح قرار گرفت . شورای ششم حتی به علوی اجازه نمی‌دهد تا حداقل عمر مدیریتی شش‌ماهه ای داشته باشد تا بتواند خود را ثابت کند و انگاه پاسخگوی انبوه سوالات شواری شهرش باشد .
علوی شهردار رشت که سابقه سه دوره نمایندگی شورای این شهر را نیز دارد ، آدم کار بلدی است و به دهلیزهای پنهان و آشکار شورا و شهرداری رشت آگاه است ، اما چرا وی در چالشی گرفتار آمده است که شهرداران پیش از او را نیز مبتلا و عملاً سایه بی‌ثباتی مدیریتی را برای بیش‌از دو دهه بر سر شهر رشت افکنده‌ است ؟!
علوی را اگر بخواهیم با شهردار قدرتمندی چون ثابت‌قدم مقایسه کنیم پی به رازی می‌بریم که علوی هنوز آن را به تمامی در نیافته است . ثابت‌قدم نیز دوران پرچالشی با شورای شهر وقت داشت اما بیش‌از ۲/۵ سال در سمت شهردار رشت دوام آورد و البته دو بار هم به این سمت برگزیده شد .
ثابت قدم برای تقویت جایگاه خود و دور ماندن از آسیب‌ها و چالش‌ها ، اقدام به ساماندهی جبهه رسانه‌ای به سود خود کرد جبهه‌ای که فضای جامعه و افکار عمومی را به سود ثابت قدم شکل داده و برخورد با او را برای منتقدان بسیار پرهزینه و گاهی غیرممکن می‌ساخت .
سیاست رسانه‌ای ثابت قدم تا زمان زیادی به نفع وی جواب داد و منتقدانش را خلع سلاح کرد .
ثابت‌قدم نسبت‌ به افکار عمومی بسیار پر توجه و به قدرت فراوان آن آگاه بود . موضوع مهمی که به‌نظر می‌رسد علوی توجه چندانی به آن ندارد و همین غافل ماندن است که باعث شده تا وی تنها پس از یک ماه از انتخاب به سمت شهردار رشت در آستانه استیضاح قرار گرفته و چالش هایی برای وی در همین مدت اندک شکل بگیرد .
علوی برای در امان ماندن ، باید فشار افکار عمومی و تشکیل جبهه رسانه‌ای برای خود را جدی بگیرد.

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=26137
 • نویسنده : رضا احمدی سراوانی
 • منبع : خزر
 • دیدگاه‌ها برای راه نجات علوی چیست ؟ / رضا احمدی سراوانی ‌‌ بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.