تاریخ : جمعه, ۱۵ فروردین , ۱۳۹۹ 10 شعبان 1441 Friday, 3 April , 2020
0

دلنوشته ای برای آیت الله قربانی / محمود باقری خطیبانی

  • کد خبر : 18270
  • ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۵
دلنوشته ای برای آیت الله قربانی / محمود باقری خطیبانی

خزر- هم اینک در بارگاه ملکوتی مجسمه عدالت و انسان کامل حضرت علی علیه السلام حضور دارم و نایب الزیاره و دعاگویتان هستم. پنجره دلم را به روی صحن وجود آسمانی امام می گشایم و خویش را اسیر کمند شوق آفرین عشقش می کنم. ای هم زبانِ در بهترین دقایق حیات، با تو سخن آغاز […]

خزر- هم اینک در بارگاه ملکوتی مجسمه عدالت و انسان کامل حضرت علی علیه السلام حضور دارم و نایب الزیاره و دعاگویتان هستم. پنجره دلم را به روی صحن وجود آسمانی امام می گشایم و خویش را اسیر کمند شوق آفرین عشقش می کنم. ای هم زبانِ در بهترین دقایق حیات، با تو سخن آغاز می کنم که پیاله حیاتم را، ساقی بزم شورانگیز خیال تو لبریز ساخته، و خاکستر وجودم را آتش عشق تو بر باد داده است. علی جان، نسیم مهرورزی با تو، در آسمان قلبمان وزشی آرام از سر می گیرد و عطر دل انگیز کوچه باغ های آرام اندیشه مطهّرت را به ما هدیه می کند…
حضرت آیت الله ، خطبه های نماز جمعه این هفته شما را به جان و دل شنیدم و آن جا که فرمودید :” وضعیت خیابان‌های شهر مایه سرافکندگی مسئولان است”. امیدوارم اعضای شورای رشت – که من نیز یکی از آنان هستم – که در این شرمندگی شریک مستقیم هستند پیام پدرانه شما را شنیده باشند و بتوانند بدور از حب و بغض های فردی و سیاسی ، در این ایام باقیمانده عمر شورا، در جهت حمایت از منافع شهروندان ، قدمی بردارند.
حضرت آیت الله، من همواره از محبت پدرانه شما بهره مند بوده ام و اجازه می خواهم از این مکان مقدس و از آن چه که بر سر شهر و شهرداری می گذرد ، چیزی نگویم . شما یکی از مفسرین بنام نهج البلاغه هستید و مکتوبات و خطبه های شما در این خصوص فراوان است . بارها فرموده اید که امام علی (ع) در ارتباط با وجود حاکمان و مسئولان عادل و با تقوا در جامعه و نظارت بر رفتار شخصی و اجتماعی آنان توجه زیادی داشت . تاکید فراوان داشته اید اگر مسئولان افرادی عادل و عدالتخواه باشند و ابتداً این موضوع را در زندگی شخصی خود و بستگان شان اعمال نمایند، اعتماد مردم به آنها جلب شده و به عنوان الگویی مفید مورد پیروی و احترام مردم در جامعه خواهند بود.
حضرت آیت الله، نام مقدس مولای متقیان آن چنان با عدالت در آمیخته که علی، عدالت را تداعی می کند و عدالت علی را، و عدالت همواره آمیزه زندگی علی(ع) بود و در فرجام نیز در راه اجرای عدالت و گسترش قسط، شهد شهادت نوشید و تا آن جا که گفته اند: «و قتل فی محرابه لشده عدله، در محراب عبادتش به خاطر عدالت شدیدش کشته شد» از نظر امام، معیار تشخیص عدالت افراد، مطابقت درون با بیرون و عمل با گفتار می باشد و …
حضرت آیت الله، می دانم که از مجاری مختلف در جریان وضعیت شهر و شهرداری قرار دارید و آن چه که در نمازجمعه هشدار دادید تنها یکی از دهها و صدها مشکلی است که در شورا و شهرداری وجود دارد ؛ به عبارت دیگر ، ما با یک وضعیت فاجعه باری روبرو هستیم که بعضی از همکاران شورایی ما به دلایلی که انشاالله حضورا توضیح خواهم داد، اعتبار و حیثیت نهاد مردمی شورا را دربست در اختیار شهردار قرارداده اند. شهرداری که تاب کمتر انتقادی را دارد و ما که عضو شوراییم به عنوان باج بگیر و ضد توسعه و منافق و ریاکار معرفی می شویم .
حضرت آیت لله، به نجف و کریلا سوگند می خورم که مخالفت من با شهردار نه به تمنای سود و منفعتی است که اگر چنین بود می توانستم بیش از دیگران بهره مند شوم . برخی برای این که زبانم را ببندند اتهام زنی را پیش گرفتند و آخرینش این بود که من بدون مجوز یک هیئت عزاداری امام حسین را، راه انداخته ام و سبب کندی تردد خودروها در شهر شدم!؟ . تردیدی ندارم که اگر ریگی در کفش داشتم مرا در این شهر بی ابرو می کردند .
حضرت آیت الله ، وقتی پروژه پیاده راه فرهنگی با انحراف مالی بیش از ۳۰۰ درصدی و برخلاف طرح اولیه و با شتاب غیر منطقی و بدون این که برای ترافیک شهر فکری بشود، اجرایی می شود و کل شهر از نظر ترافیک قفل می شود و بازار و اصناف در معرض ورشکستگی قرار می گیرند ، هتل و مسافرخانه ها بی مسافر می شوند ، گردشگر به شهر نمی آید . وقتی که پروژه بی آرتی بدون رعایت الزامات فنی و تخصصی اجرایی می شود و درختان بی زبان برای یک پروژه بی حاصل قلع قمع می شوند . وقتی به اعتراض شهروندان رسیدگی نمی شود . وقتی که پروژه مطالعاتی چند میلیاردی به یک شرکت فاقد تخصص و صرفا بر اساس رابطه واگذار می شود . وقتی که کیوسک های بانک شهر در یک مسیر غیرقانونی و بدون نظر شورا در شهر نصب می شود تا وام بانک شهر استمهال گردد . وقتی برای ۳۰۰۰ نفر پرسنل شهرداری قریب به ۴۰۰۰ حکم جابجایی صادر می شود . وقتی که هیچ مدیر و کارمندی در شهرداری امنیت شغلی ندارد . وقتی با موقعیت اداری کار سیاسی می کنند و برای انتخابات شورا لیست تهیه می کنند . وقتی صدای هیچ منتقدی شنیده نمی شود وقتی دوستان موا فق و همسوی شورایی شهردار با افتخار می گویند که شهر به کارگاه عمرانی تبدیل شده است و …؟! وقتی شهرداری بیش از ۳۰۰ میلیاردتومان بدهکاری ببارآورده است و بودجه ۹۰۰ میلیاردی مصوب می شود و … آیا انتظاری جز آن چه که در نماز جمعه فرمودید ، قرار است در شهر اتفاق بیفتد ؟
حضرت آیت الله، به کربلا و نجف قسم وضع شهرداری فجیع تر از آن است که بشود در این مختصر تشریح کرد و یا در خصوص آن سکوت کرد . من در برابر سوگندی که خورده ام و تعهدی که به مردم دارم و برای دفاع از انقلاب و نظام و اسلام تا آخرین ثانیه های مسئولیتم در شورا ، از افشاگری علیه انحرافات و ولنگاری های موجود در عملکرد شورا و شهرداری دست بر نمی دارم … در این راه، هر چه هم تنها تر بشوم، به درستی راهم بیش از پیش مطمئن تر می شوم و با قدرت هم این مسیر را ادامه خواهم داد .
حضرت آیت الله شما مهم ترین پشتوانه معنوی استان گیلان هستید و به عنوان نماینده ولی فقیه از محضر حضرت عالی انتظار دارم که به دستگاه های نظارتی بفرمایید که به تخلفات روشن موجود رسیدگی کنند . من در این مدت بسیار گفته و نوشته ام و گاه به افراد نام آوری رجوع کرده ام که هراس خود را در زرورق تردید می پیچند و با تماشای آن، هم مرا از خودشان نا امید می کنند و هم خود را از مسئولیتی که دارند می رهانند . اینان برای این که شانه های خود را از زیر بارِ مسئول بودن برهانند، بر اصل موضوع خاک می افشانند و درستی اش را انکار…
در این سرزمین مقدس ، شما را دعا می کنم و از خدای بزرگ می خواهم که به جناب عالی سلامتی و طول عمر با عزت عنایت فرماید .

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=18270
  • دیدگاه‌ها برای دلنوشته ای برای آیت الله قربانی / محمود باقری خطیبانی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.