تاریخ : چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۱ 17 شوال 1443 Wednesday, 18 May , 2022
5

دلخوش: انتشار اسامی داوطلبان رد صلاحیت شده شورای شهر رشت پیگرد دارد

  • کد خبر : 19263
  • ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۸
دلخوش: انتشار اسامی داوطلبان رد صلاحیت شده شورای شهر رشت پیگرد دارد

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای گیلان گفت: حق شکایت برای افرادی که اسامی داوطلبان رد صلاحیت شده‌ انتخابات شورای شهر رشت را در رسانه‌های جمعی منتشر کرده‌اند محفوظ است. به گزارش فارس، سید کاظم دلخوش درباره انتشار اسامی برخی داوطلبان رد صلاحیت شده انتخابات شورای شهر رشت در فضای […]

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای گیلان گفت: حق شکایت برای افرادی که اسامی داوطلبان رد صلاحیت شده‌ انتخابات شورای شهر رشت را در رسانه‌های جمعی منتشر کرده‌اند محفوظ است.
به گزارش فارس، سید کاظم دلخوش درباره انتشار اسامی برخی داوطلبان رد صلاحیت شده انتخابات شورای شهر رشت در فضای مجازی به خبرنگاران اظهار کرد: انتشار اخبار خلاف واقع و مخدوش که با سوگیری‌های نادرست و غیراخلاقی در فضای کنونی موجب تفرقه و دلسردی مردم در مشارکت حداکثری می‌شود، مورد تایید این هیات نیست.
وی با بیان اینکه بر اساس ماده ۴۹ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور بررسی سوابق داوطلبان باید محرمانه انجام گیرد، افزود: به طوری که موجب هتک حیثیت و آبروی افراد نشود.
رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای گیلان ادامه داد: بررسی‌ها از محدوده موارد مورد نظر در مواد ۲۶، ۲۷، ۲۸، ۲۹ و ۳۰ قانون خارج نشود و افشای هرگونه اطلاعات دریافت شده توسط اعضای هیات‌های اجرایی و یا هر شخص دیگر ممنوع است. به گفته وی، نقش نظارتی رسانه‌ها، اطلاع‌رسانی به هنگام، صحیح و به دور از هرگونه جناح‌بندی سیاسی در کنار نهادهای نظارتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
دلخوش انتشار اخبار رد صلاحیت شده‌ها را حرکت خلاف اخلاق و قانون توسط برخی رسانه‌ها را سبب ایجاد تشویش اذهان عمومی و التهاب در فضای حاکم بر انتخابات دانست و گفت: این امر سبب هتک حرمت و خدشه‌دار شدن شخصیت و حیثیت اجتماعی شهروندان می‌شود.
وی با اشاره به اینکه موضوع رد صلاحیت افراد از طریق مراجع قانونی تا رسیدن به نتیجه پیگیری می‌شود، خاطرنشان کرد: حق شکایت برای افرادی که اسامی رد صلاحیت شده‌ها را در رسانه‌های جمعی منتشر کرده‌اند محفوظ است.

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=19263
  • دیدگاه‌ها برای دلخوش: انتشار اسامی داوطلبان رد صلاحیت شده شورای شهر رشت پیگرد دارد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.