images

در چهار ماهه نخست امسال؛ گیلانی ها ۴۰ میلیارد ریال صدقه دادند

۲۵ / ۰۵ / ۹۶
۱۶:۱۷

سرپرست توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گیلان گفت: در چهار ماهه امسال چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان صدقه پرداخت کرده اند که به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۷درصد افزایش داشته است .
محمدرضا جوادزاده در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه صدقات جمع‌آوری شده برای رفع نیازهای خانواده‌های تحت حمایت در بخش‌های مختلف اشتغال، جهیزیه، مسکن، درمان ، تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان هزینه می‌شود، گفت: مردم نوعدوست گیلان در چهار ماهه امسال چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان صدقه پرداخت کرده اند که به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۷درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به فراهم آوردن زمینه‌های مشارکت حداکثری مردم به ویژه خیران در امر خدمت‌رسانی به محرومان که از اهداف مهم کمیته امداد است، افزود: هم اکنون ۳۸۵ هزار و یک صندوق صدقه در سطح استان گیلان توزیع و نصب شده است که مردم می توانند کمک های خود را از طریق این صندوق ها به دست نیازمندان واقعی برسانند .
جوادزاده تعداد صندوق های بزرگ که در سطح شهر نصب شده اند را ۱۴ هزار و ۴۶۶ عدد عنوان کرد و گفت: چهار هزار و ۹۳۲ صندوق متوسط در ادارات و سازمان ها و تعداد ۳۶۵ هزار و ۶۰۳ عدد هم در منازل سطح استان نصب شده اند .
سرپرست توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گیلان همچنین راه اندازی صدقه پیامکی را از روش های تسهیل در پرداخت کمک های مردمی با استفاده از فناوری جدید عنوان و خاطرنشان کرد: مردم نیکوکار استان از طریق شماره گیری کد # ۰۱۳* ۸۸۷۷ * که برای تمامی مشترکان اپراتور همراه اول و ایرانسل فعال است می توانند کمک های خود را برای حل مشکلات نیازمندان اهداء کنند .
وی گفت: مردم نیکوکار گیلان در چهار ماهه نخست سال ۹۵ مبلغ ۳۴ میلیارد و ۸۲۸ میلیون و ۴۱۰ هزار ریال صدقه پرداخت کرده بودند.