تاریخ : سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰ 15 جماد ثاني 1443 Tuesday, 18 January , 2022
6

در پانزدهمین جلسه علنی شورای رشت بیان شد؛ فساد ریشه‌دار در شهرداری رشت

  • کد خبر : 22554
  • ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۶
در پانزدهمین جلسه علنی شورای رشت بیان شد؛ فساد ریشه‌دار در شهرداری رشت

در پانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت طرح شفاف‌سازی ساختاری و عملکرد مدیریت شهری توسط رضا رسولی عضو شورای اسلامی رشت ارائه شد. به گزارش فارس حجت جذب به‌عنوان نائب رئیس شورا که در غیاب سید امیرحسین علوی ریاست جلسه شورا را بر عهده داشت. وی با آرزوی سلامتی برای سید امیرحسین علوی رئیس […]

در پانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت طرح شفاف‌سازی ساختاری و عملکرد مدیریت شهری توسط رضا رسولی عضو شورای اسلامی رشت ارائه شد.
به گزارش فارس حجت جذب به‌عنوان نائب رئیس شورا که در غیاب سید امیرحسین علوی ریاست جلسه شورا را بر عهده داشت.
وی با آرزوی سلامتی برای سید امیرحسین علوی رئیس شورای رشت گفت: امیدوارم هر چه سریع‌تر بهبود کامل حاصل شود و شاهد حضور وی در جلسات شورا باشیم.
رضا رسولی در ادامه به‌عنوان نخستین ناطق شورا افزود: پنجمین دوره شورای رشت را در حال سپری هستیم و باید با یک سیستم ساختارند در راستای رفع مشکلات گام برداریم.
رسولی با اشاره به طرح شفاف‌سازی ساختاری و عملکرد مدیریت شهری تصریح کرد: دراین جلسه این طرح را به صحن شورا ارائه خواهم کرد و امیدوارم در تمامی برنامه‌ها و اقدامات به این مهم توجه شود.
عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اتفاقات اخیر در مجموعه شهرداری رشت بیان کرد: متأسفانه با اتفاقاتی که طی هفته‌های اخیر در شهرداری رشت شاهد آن بودیم فضا به سمتی رفت که احساس می‌شد ممکن است در برخی از موضوعات مباحثی مطرح باشد و این موجب آزردگی خاطر شهروندان شده بود.
رسولی افزود: بنده معتقدم باید با افزایش جلب اعتماد شهروندان در مسیر خدمت گام برداریم و با پخش زنده مذاکرات و تصاویر و اقدامات شورا بتوانیم از بروز هرگونه شبهات جلوگیری کنیم.
رسولی استقرار و به‌روزرسانی سامانه جامع و الکترونیک مصوبات را یکی دیگر از مفاد این طرح دانست و گفت: اجرای طرح مذکور می‌تواند در راستای جلب اعتماد شهروندان بسیار تأثیرگذار باشد.
وی بررسی و توجه بیشتر به سامانه ۱۳۷ شهرداری رشت را ازجمله اقداماتی دانست که می‌تواند موجب شفاف‌سازی بشود.
رسولی با اذعان به اینکه جدای از تمام افراد سالم و معتقدی که در شهرداری رشت فعالیت دارند باور داریم که فساد ریشه‌داری نیز در شهرداری وجود دارد و ان شاا… با موافقت این طرح اولین شهری باشیم که با سامانه تمام الکترونیک ساختاری دقیق و شفاف برای مردم فراهم می‌کنیم.
عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز بابیان اینکه در انتظار بروز تحولات در مجموعه مدیریت شهری هستیم تصریح کرد: ان شاا… شهردار رشت با تمام توان خود در راستای رفع مشکلات ازجمله پرداخت حقوق معوقه کارکنان شهرداری رشت وارد عمل شود.
شیرزاد با اذعان به اینکه برخی از همکاران شهرداری رشت به‌افتخار بازنشستگی نائل آمدند گفت: باید شرایطی ایجاد شود که بتوانیم مطالبات بازنشستگان شهرداری رشت را به‌طور کامل پرداخت نماییم.
اسماعیل حاجی پور عضو دیگر شورای رشت نیز گفت: امیدوارم بتوانیم خدماتی درخورشان به مردم رشت ارائه کنیم و لازمه این کار همدلی و وحدت است.
وی با آرزوی سلامتی برای رئیس شورا و پاکبان آسیب‌دیده رشتی گفت: باید امورات شهرداری رشت به دو بخش تقسیم شود و واقعاً تأسف‌برانگیز است که آسفالت یک خیابان در مرکز رشت شش ماه بعد از کنده‌کاری هنوز به اتمام نرسیده است.
حاجی پور افزود: خیابان ویشگاهی در وسط رشت تبدیل به باتلاق شده است و این واقعاً ناراحت‌کننده است.
وی بیان کرد: متأسفانه با داشتن این‌همه متخصص و مشاوران توانمند در حوزه آسفالت با مشکلات فراوانی مواجه هستیم و باید از پتانسیل نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و مجمع نمایندگان گیلان برای رفع مشکلات استفاده نموده و با دعوت از آن‌ها جهت حضور در صحن شورای رشت گامی مؤثر در رفع مشکلات شهر برداریم.
حاجی پور بابیان اینکه رشت پیشانی استان گیلان است گفت: از استاندار گیلان به‌منظور حضور در صحن شورا، بررسی و رفع مشکلات رشت دعوت کنیم.
عضو شورای اسلامی شهر رشت در خصوص بودجه ۹۷ شهرداری رشت تصریح کرد: شهردار رشت بودجه‌ای را مطرح کند که قابلیت تحقق داشته باشد و در حال حاضر فرصت چندانی برای ارائه بودجه سال آینده در اختیار نداریم.
یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه شورا بابیان اینکه آسفالت رشت بسیار نامطلوب است گفت: آسفالت خیابان‌های اصلی رشت اصلاً مورد رضایت نیست و شهروندان در این خصوص گلایه دارند.
حامد عبداللهی افزود: ما انتظار داریم وقتی چهره‌های متخصصی در خصوص آسفالت در اختیارداریم از ظرفیت آنان جهت آموزش مدیران حوزه آسفالت بهره‌مند شویم و با نظارت خوب اجرای آسفالت به نحو مناسبی انجام شود.
وی بیان کرد: متأسفانه با انجام نطق‌هایی که در حوزه‌های مختلف بهداشت، عمران و…در شورا انجام‌شده است عملاً هیچ اقدامی در خصوص مباحث مطرح‌شده انجام نشد و انتظار داریم شهردار رشت نسبت به مشکلات و تخلفاتی که وجود دارد واکنشی نشان بدهد.
عبداللهی با اذعان به اینکه مردم خواستار تغییر و تحولات در شهر هستند گفت: پل‌های عابر پیاده در رشت باید تعیین تکلیف شوند و بالغ‌بر شش ماه است که به حال خودشان رهاشده‌اند.
وی با اشاره به لایحه کمک به تیم‌های داماش و سپیدرود تصریح کرد: با حضور در ورزشگاه از نزدیک شاهد شور و هیجان جوانان رشت در جریان بازی تیم سپیدرود بودیم و متأسفانه مصوبه حمایتی از این تیم که مربوط سال گذشته می‌باشد هنوز محقق نشده است.
یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت در خصوص لایحه مذکور اظهار کرد: باید هر موضوعی در جایگاه خودش بررسی شود و بنده معتقدم در تصمیم‌گیری‌ها باید به جایگاه رشت در یونسکو توجه داشته باشیم.
محمدحسن عاقل منش عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این خصوص اظهار کرد: شهر خلاق خوراک‌شناسی یک فرصت استثنائی است.
فرهام زاهد یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی رشت نیز بابیان اینکه گزارش‌های سفر باید به صحن شورا ارائه شود گفت: اعضای شورا باید بدانند در سفرهای انجام‌شده چه نتایجی برای رشت حاصل می‌شود.

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=22554
  • دیدگاه‌ها برای در پانزدهمین جلسه علنی شورای رشت بیان شد؛ فساد ریشه‌دار در شهرداری رشت بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.