حسنی

حسنی:مشارکت حداکثری در انتخابات ضامن امنیت ملی است

۲۴ / ۰۲ / ۹۶
۱۷:۰۸

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات ضامن امنیت ملی، نظام و انقلاب است.
به گزارش فارس، محمدصادق حسنی در نشست هیات عالی نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی گیلان رعایت ادب، اخلاق و صداقت از طرف تمام کاندیداها در عرصه انتخابات را ضرورت دانست و اظهار کرد: مشارکت و حضور مردم در صحنه حساس انتخابات، باشکوه و حداکثری بوده تا امنیت ملی، نظام و انقلاب قاطعانه حفظ شود.
وی با اشاره به انتشار اسامی رد صلاحیت شده‌ها در برخی رسانه‌ها گفت: برخورد قانونی و قاطعی از سوی دستگاه‌های نظارتی با رسانه‌ها و فضای مجازی که با بی‌اخلاقی و حرمت‌شکنی با هدف جذب مخاطب بیشتر و ایجاد تنش در فضای انتخاباتی نسبت به درج مطالب بی‌پایه و کذب کرده‌اند نشده است.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی منبع اطلاعات برای استناد هیات‌های نظارت در رد یا صلاحیت افراد را مراجع چهارگانه دانست و بیان کرد: قانون به هیچ عنوان اجازه دخالت در زندگی شخصی افراد را در انتخابات شوراهای شهر و روستا به ما نداده و در این دوره سعی بر این بوده تا از مسایل سیاسی، جناحی و شخصی دوری کرده و بر اساس مر قانون عمل کنیم.
عضو هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای گیلان نیز در جلسه مذکور با بیان اینکه نواقصی در قانون وجود دارد، اظهار کرد: این نواقص باید در آینده به بحث و بازنگری گذاشته شود تا در دوره‌های آینده با مشکل مواجه نشویم.
منوچهر جمالی با اشاره به اینکه تاکید قانون بر این است تا سرنوشت کشور به دست خود مردم تعیین شود، خاطرنشان کرد: مردم‌سالاری دینی و مشروعیت نظام و انقلاب با حضور مردم در تمام صحنه‌ها تضمین می‌شود و در بررسی صلاحیت‌ها تمام تلاش اعضای دبیرخانه هیات عالی نظارت بر این بوده تا عدالت، انصاف، حفظ آبروی افراد و اجرای مر قانون رعایت شود.
وی به برگزاری انتخابات اشاره کرد و یادآور شد: اقدام‌های هیات‌های نظارت تا روز انتخابات و پس از آن به صورت جدی پیگیری می‌شود تا انتخاباتی بدون نقص و در صحت کامل و در شأن مردم و نظام برگزار شود و امیدواریم انتخاب مردم به سمتی باشد تا افرادی را روی کار آورند که رفاه اجتماعی و دغدغه جامعه، ملاک عمل آنها قرار گیرد.