تاریخ : چهارشنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۹ 25 ذو القعدة 1441 Wednesday, 15 July , 2020
1

حادثه خبر نمی کند :سطح ایمنی حریق مدارس انزلی زیر خط متوسط

  • کد خبر : 22197
  • ۰۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۳
حادثه خبر نمی کند :سطح ایمنی حریق مدارس انزلی زیر خط متوسط

هاجر سلیمی شیوائی: حتما شما هم از جمله کسانی هستید که بارها و بارها از حوادث تلخ پیش آمده در مدارس کشور شنیده و در اندوه و حزن خانواده های قربانیان این اتفاقات دردناک شریک بوده اید! حوادث ناگواری که ظاهرا به رغم تعداد زیاد آن ، هنوز دغدغه ی جدی ای را بوجود نیاورده […]

هاجر سلیمی شیوائی: حتما شما هم از جمله کسانی هستید که بارها و بارها از حوادث تلخ پیش آمده در مدارس کشور شنیده و در اندوه و حزن خانواده های قربانیان این اتفاقات دردناک شریک بوده اید!
حوادث ناگواری که ظاهرا به رغم تعداد زیاد آن ، هنوز دغدغه ی جدی ای را بوجود نیاورده ، مدتی بحث روز می گردد و سپس بدون انجام اقدامی قابل توجه به ورطه ی فراموشی سپرده می شود تا حادثه ی مشابه دیگری .
بندرانزلی بعنوان دومین شهرستان پرجمعیت گیلان دارای بیش از ۱۹ هزار دانش آموز در مقاطع تحصیلی مختلف است که در ۱۳۲ مدرسه ی این شهرستان مشغول به تحصیل هستند .
آنچه ذهن والدین دانش آموزان را در فصول تحصیلی سال به خود مشغول می کند این است که مدارس انزلی از نظر ایمنی در چه وضعیتی قرار دارند ؟
مدیرعامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری بندرانزلی در این رابطه می گوید : سطح ایمنی مدارس شهرستان از نظر حریق در وضعیت مطلوبی قرار نداشته و پایین تر از استانداردهای تعیین شده است .
به گفته ی اسماعیل خجسته هیچ یک از مدارس انزلی دارای سیستم اعلان حریق نبوده و در اکثر آنها نیز به تعداد کافی دستگاههای خاموش کننده ی دستی نصب نشده است.
وی تصریح می کند: به رغم آنکه خوشبختانه اکثر مدارس شهرستان از سیستم گرمایشی بخاری گازی و رادیاتور برخوردارند، اما سیم کشی های برق ، قدیمی بوده و به روز و طبق استاندارهای لازم نیست.
وی می گوید: استفاده از سازه های اشتعال زا با گسترش و سرایت بالای حریق و دودهای مسموم کننده، موضوع دیگری است که ایمنی حریق در مدارس را کاهش داده است .
جدا از اینکه بخشی از مشکلات موجود در مدارس ممکن است وابسته به کمبود اعتبارات باشد اما آنچه مهم است سلامتی جان دختران و پسرانی است که بانشاط و پرانگیزه ، به امید آموختن و آینده سازی لباس دانش آموزی بر تن می کنند تا به سلامت این مسیر باارزش را طی کنند.
سازمان آتش نشانی شهرداری انزلی در سنوات گذشته مکاتباتی را با اداره ی آموزش و پرورش شهرستان جهت ارایه ی آموزش های لازم در برخورد با آتش سوزی در مدارس انجام داد که خوشبختانه امسال پاسخ مثبت آموزش و پرورش را به دنبال داشت و به همین منظور آموزش های مذکور از سوم آبان آغاز شده که تا هیجدهم بهمن ماه سالجاری ادامه دارد.
به نظر می رسد استقبال از اعلام آمادگی سازمان آتش نشانی شهرداری بندرانزلی فرصتی است که می تواند سطح ایمنی حریق مدارس را تا حدودی افزایش دهد.
حادثه اجتناب ناپذیر است و هیچگاه نمی توان احتمال بروز آن را به صفر رساند ولی می توان به حداقل کاهش داد.
امید که همه ی مسئولان مربوطه با اعتقاد به اینکه علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد ، در رفع نگرانی های موجود اقدام کنند تا از این پس دیگر شاهد بروز هیچ حادثه ای در به مخاطره افتادن جان فرزندی از فرزندان این مرزو بوم نباشیم.
حوادث تلخی که متاسفانه گاهی پیامدهای انسانی و روانی حاصل از آن غیرقابل جبران است !

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=22197
  • دیدگاه‌ها برای حادثه خبر نمی کند :سطح ایمنی حریق مدارس انزلی زیر خط متوسط بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.