تاریخ : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱ 18 محرم 1444 Monday, 15 August , 2022
7

جمع آوری دستفروشان وظیفه قانونی شهرداری است

  • کد خبر : 23545
  • ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۹
جمع آوری دستفروشان وظیفه قانونی شهرداری است

دستفروشی تا ساعت ۲۰ممنوع معاون خدمات شهری شهرداری رشت با تاکید بر اینکه جمع آوری دستفروشان وظیفه قانونی شهرداری است، گفت: قانون به ما برای جمع آوری دستفروشان تکلیف کرده بنابراین، به وظیفه قانونی خود عملی می کنیم. علی مقصودی در گفت و گو با ایرنا افزود: کسبه، بازاریان و شهروندان نسبت به حضور دستفروشان […]

دستفروشی تا ساعت ۲۰ممنوع

معاون خدمات شهری شهرداری رشت با تاکید بر اینکه جمع آوری دستفروشان وظیفه قانونی شهرداری است، گفت: قانون به ما برای جمع آوری دستفروشان تکلیف کرده بنابراین، به وظیفه قانونی خود عملی می کنیم.
علی مقصودی در گفت و گو با ایرنا افزود: کسبه، بازاریان و شهروندان نسبت به حضور دستفروشان و سد معبر گله مند هستند و در این راستا شهرداری با توجه به وظیفه قانونی خود نسبت به جمع آوری دستفروشان اقدام می کند.
وی با اشاره به اقدامات شهرداری رشت برای رفاه حال دستفروشان اظهار کرد: طی سه سال اخیر چندین بازارچه در مناطق مختلف این کلانشهر راه اندازی شده اما عملاً ۶۰ درصد بازارچه ها تعطیل است و دستفروشان، تمایلی برای حضور در این بازارچه ها ندارند.
مقصودی درباره مصوبه مربوط به دستفروشی در این کلانشهر خاطرنشان کرد: بر اساس این مصوبه دستفروشی از صبح تا ساعت ۲۰ ممنوع است و از هشت شب به بعد، مانعی ندارد.
وی با بیان اینکه نیروهای سد معبر شهرداری رشت مظلوم واقع شده اند، اظهار کرد: هجمه ای که علیه نیروهای سد معبر شهرداری وجود دارد، عادلانه نیست زیرا آنان به وظایف خود عمل می کنند.
معاون شهردار رشت درباره انتشار ویدیویی در شبکه های اجتماعی مبنی بر درگیری ماموران سد معبر با دستفروشان خیابان سردار جنگل رشت تصریح کرد: نیروهای سد معبر شهرداری کلانشهر رشت در این خیابان به وظیفه قانونی خود نسبت به جمع آوری دستفروشان اقدام کردند که با درگیری آنان مواجه شدند.
وی با اشاره به مصدومیت چند نفر از نیروهای سد معبر در انجام وظیفه قانونی خاطرنشان کرد: شهرداری درباره این موضوع شکایت کرده و پرونده به مراجع قضایی ارجاع شده است.
حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط ، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد. ابتدای خیابان شریعتی در میدان شهدای ذهاب، میدان فرهنگ، خیابان های سردارجنگل و مطهری رشت از جمله مکان هایی هستند که دستفروشان در آنجا حضور دارند.

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=23545
  • دیدگاه‌ها برای جمع آوری دستفروشان وظیفه قانونی شهرداری است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.