تاریخ : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱ 18 محرم 1444 Monday, 15 August , 2022
6

جلسه شورای شهر رشت برای دومین هفته متوالی برگزار نشد

  • کد خبر : 20959
  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۲
جلسه شورای شهر رشت برای دومین هفته متوالی برگزار نشد

جلسه شورای اسلامی کلانشهر رشت برای دومین هفته متوالی برگزار نشد. در جلسه شورای اسلامی رشت قرار بود که موضوع تغییر سرپرست شهرداری این کلانشهر بیان و مورد رای گیری قرار گیرد که مخالفان تغییر، در صحن شورا حضور نیافتند و به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضا در صحن شورا ، جلسه برگزار نشد. […]

جلسه شورای اسلامی کلانشهر رشت برای دومین هفته متوالی برگزار نشد.
در جلسه شورای اسلامی رشت قرار بود که موضوع تغییر سرپرست شهرداری این کلانشهر بیان و مورد رای گیری قرار گیرد که مخالفان تغییر، در صحن شورا حضور نیافتند و به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضا در صحن شورا ، جلسه برگزار نشد.
نائب رئیس شورای اسلامی رشت درباره برگزار نشدن جلسه شورای اسلامی این کلانشهر به خبرنگار ایرنا گفت: به حد نصاب نرسیدن اعضای شورا در صحن، دلیل برگزار نشدن جلسه است.
مظفر نیکومنش اظهار داشت: در جلسه شورای اسلامی کلانشهر رشت کمتر از ۱۰نفر در صحن شورا حضور یافتند، بنابراین طبق قانون، جلسه برگزار نشد.
وی با بیان اینکه در جلسه امروز شورای اسلامی کلانشهر رشت تنها شش نفر از ۱۵ نفر عضو شورا حضور یافتند، خاطر نشان کرد: در این جلسه پنج نفر از موافقان تغییر سرپرست شهرداری رشت و یک نفر از مخالفان حضور یافتند بنابراین جلسه به حد نصاب نرسید.
وی درباره موضوع تغییر سرپرست شهرداری رشت با توافق تعدادی از اعضای شورای اسلامی کلانشهر رشت و بیان آن در صحنه شورا برای جلسه امروز اضافه کرد: تغییرات در مدت باقیمانده از عمر شورای چهارم به صلاح مردم این کلانشهر و مدیریت شهری نیست.
نیکومنش بیان داشت: در جلسه شورای اسلامی کلانشهر رشت ۱۱ دستور جلسه از جمله پرداخت غرامت به شهروندان، ساخت و نصب راه اندازی ۱۰۴ ایستگاه اتوبوسرانی، اعتراض فرمانداری، اصلاحیه ماده هشت تعرفه بهای خدمات سازمان های شهری و اخذ مجوز دیوار گذاری و پاکسازی املاک مشمول ماده ۱۱۰ در دستور کار قرار داشت.
نائب رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت خاطر نشان کرد: کمک به باشگاه های سپیدرود و داماش و نامگذاری معابر از طرح ها و لوایح برای اعلام وصول در جلسه شورا بود.
برای برگزاری جلسات شورای اسلامی، حضور دو سوم اعضاء ضروری است، بنابراین بایستی ۱۰ نفر در صحن شورای شهر رشت حضور می یافتند . شورای اسلامی رشت ۱۵ عضو دارد، این کلانشهر رشت حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط ، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و ۲۰۰هزار نفر می رسد.
جلسه یکشنبه هفته گذشته شورای اسلامی کلانشهر رشت نیز به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضا برگزار نشد.

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=20959
  • دیدگاه‌ها برای جلسه شورای شهر رشت برای دومین هفته متوالی برگزار نشد بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.