تاریخ : دوشنبه, ۱۸ فروردین , ۱۳۹۹ 13 شعبان 1441 Monday, 6 April , 2020
0

تلاش دولت در جهت جلوگیری از فرسایشی شدن روند پروژه ها

  • کد خبر : 23082
  • ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱:۴۵
تلاش دولت در جهت جلوگیری از فرسایشی شدن روند پروژه ها

رییس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان گفت: دولت تلاش دارد تا از فرسایشی شدن روند اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی جلوگیری کند. به گزارش ایرنا ، کیوان محمدی در جلسه پیگیری روند اجرای طرح حرم آستانه اشرفیه در محل فرمانداری این شهرستان اظهار داشت : در اجرای طرح ها سیاست دولت این […]

رییس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان گفت: دولت تلاش دارد تا از فرسایشی شدن روند اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی جلوگیری کند.
به گزارش ایرنا ، کیوان محمدی در جلسه پیگیری روند اجرای طرح حرم آستانه اشرفیه در محل فرمانداری این شهرستان اظهار داشت : در اجرای طرح ها سیاست دولت این نیست که بصورت قطره ای و کم کم اقدام به اختصاص اعتبارات کند بلکه تلاش می کند تا با اختصاص اعتبارات بزرگ و به موقع پروژه های عمرانی را به پایان برساند.
وی با بیان اینکه در تخصیص اعتبارات مربوط به اجرای طرح ها و پروژه ها اولویت بندی لازم صورت می گیرد یادآور شد: تمامی اختیارات مربوط به اختصاص اعتبارات اجرای طرح های استان در دست سازمان برنامه و بودجه قرار ندارد بلکه وضعیت تخصیص اعتبارات را خزانه کشور تعیین و تکلیف می کند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه پروژه طرح حرم آستانه اشرفیه از ۱۷ سال قبل آغاز و نیمه تمام مانده اظهار داشت: با توجه به اهمیت اجرای این طرح در منطقه ، پیگیری های لازم در خصوص اجرای آن از سوی سازمان برنامه و بودجه گیلان صورت گرفته است.
محمدی به ابلاغ و اختصاص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار به منظور اجرای این طرح از تهران اشاره و تصریح کرد: به منظور اختصاص این میزان اعتبار مصوبه شورای برنامه ریزی نیز دریافت خواهد شد.
وی با بیان اینکه میزان تخصیص این اعتبار را خزانه کشور تعیین می کند افزود: امیدواریم تخصیص این میزان اعتبار روند اجرای طرح حرم آستانه اشرفیه را سرعت ببخشد.
رییس سازمان برنامه و بودجه گیلان در ادامه ضمن تاکید بر حمایت از شهرداری های این استان یادآور شد: این بدان معنی نیست که دولت تمام بار شهرداری ها را به دوش بکشد.
محمدی با تاکید بر اینکه شهرداری ها بایستی در اجرای طرح ها و برنامه های عمرانی خود در کنار اعتبارات دولتی به درآمدهای داخلی نیز تکیه کنند گفت: بسیاری از برنامه های شهری با استفاده از درآمدهای داخلی شهرداری ها امکان پذیر است . وی با اشاره به اینکه در اجرای طرح ها و پروژه های بزرگ سازمان برنامه و بودجه گیلان از شهرداری های این استان حمایت می کند افزود: این سازمان از کلیه طرح های سرمایه گذاری در گیلان حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.
وی همچنین به ظرفیت های رودخانه سفیدرود در شهرآستانه اشرفیه اشاره و تصریح کرد: اجرای طرح کشتی رانی در این رودخانه می تواند رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال را در منطقه به همراه داشته باشد.
محمدی افزود: سازمان بودجه و برنامه ریزی گیلان امادگی دارد تا با ایجاد زیرساخت ها و سرمایه گذاری لازم زمینه اجرای این طرح را با مشارکت شهرداری آستانه اشرفیه فراهم سازد.
نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه نیز در این جلسه اجرای طرح حرم آقا سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) این شهر را از خواسته های مهم مردم منطقه دانست و گفت: اجرای این طرح می تواند در رونق اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی شهر مذهبی آستانه اشرفیه نقش بسزایی داشته باشد. محمد حسین قربانی با بیان اینکه اجرای این طرح نیازمند اختصاص اعتبارات لازم است افزود: با اختصاص و ابلاغ اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این طرح ، روند باز کردن مسیر طرح حرم مطهر استانه اشرفیه سرعت خواهد یافت. وی با بیان اینکه در اجرای این طرح از سرمایه گذاری بخش های خصوصی استقبال می شود یادآور شد: انتظار می رود تا در جهت ابلاغ و جذب اعتبارات پیش بینی شده برای اجرای این طرح حمایت های لازم صورت گیرد.
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه نیز در این جلسه گفت: طرح حرم مطهر آستانه اشرفیه از حدود ۱۷ سال قبل در این شهر مذهبی آغاز شده و هم اکنون اجرا و اتمام آن یکی از خواسته ها و مطالبات به حق مردم منطقه است.
رحیم حیدری با بیان اینکه اختصاص اعتبارات لازم برای ادامه اجرای این طرح ضروری است افزود: با اجرای این طرح بسیاری از مشکلات ترافیکی منطقه بر طرف شده و رونق اقتصادی شهر استانه اشرفیه را شاهد خواهیم بود.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، در ادامه این جلسه با حضور شهردار و جمعی از اعضاء شورای اسلامی آستانه اشرفیه مسائل و مشکلات مربوط به روند اجرای طرح حرم مطهر آقا سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) این شهر مورد بررسی قرار گرفت.

لینک کوتاه : http://khazardaily.ir/?p=23082
  • دیدگاه‌ها برای تلاش دولت در جهت جلوگیری از فرسایشی شدن روند پروژه ها بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.