تالاب

تالاب انزلی به شدت تخریب شده است

۲۲ / ۰۳ / ۹۶
۲۱:۴۴

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندرانزلی گفت: تالاب انزلی در دهه گذشته به شدت دچار تخریب شده است.
به گزارش ایسنا،احسان هادی پور گفت:تالاب انزلی در دهه گذشته به شدت دچار تخریب شده و به خاطر گستردگی تخریب و تصرفات موجود و همچنین وجود سازه های غیر مجاز در حاشیه های تالاب،زمان زیادی برای جبران خسارت های وارد شده و احیای مجدد این ثروت ملی لازم است.
وی به پاکسازی حاشیه تالاب و همایش دوچرخه سواری در بندرانزلی به مناسبت هفته محیط زیست اشاره کرد و افزود:در راستای برگزاری همایش دوچرخه سواری حاضران در این مراسم از میدان شهیدان کریم بخش تا منطقه چراغ پشتان در تالاب انزلی را رکاب زده و سپس حاشیه های تالاب در این منطقه را از زباله پاکسازی کردند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندر انزلی در حاشیه برگزاری این مراسم گفت:براساس اصل ۵۰ قانون اساسی وظیفه حفاظت از محیط زیست برعهده همه مردم است و سازمان محیط زیست با تعداد نیروهای در اختیار به تنهایی قادر به حفاظت کامل از محیط زیست نبوده و نیازمند کمک همگان است.
هادی پور با اشاره به نقش پررنگ سازمان های مردم نهاد در کمک به حفاظت هرچه بیشتر از محیط زیست شهر، استان و کشور تصریح کرد:سازمان های مردم نهاد به عنوان بالهای سازمان حفاظت محیط زیست هستند و کمک های بسیار بزرگی به ما می کنند و در بسیاری از مواقع کمک حال سازمان حفاظت محیط زیست بوده و هستند.