11538341

تابلوبدستان، معضلی در حوزه گردشگری گیلان

۱۳ / ۰۹ / ۹۶
۲۳:۴۰

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان بیان کرد: تابلوبدستان امروز معضلی در حوزه گردشگری است و برخورد با آنان، ضروری و نیازمند ارائه سیاست های کارآمد است.
حمیدرضا آذرپور در گفت و گو با ایرنا افزود: فعالیت این افراد موجب بروز برخی ناامنی ها و بی نظمی در صنعت گردشگری استان می شود که باید با همکاری برخی دستگاه های اجرایی فعالیت آنان ساماندهی شود.
وی با بیان اینکه خانه مسافرها از حساسیت بالایی نسبت به دیگر اماکن اقامتی برخوردارند، ادامه داد: ساماندهی و نظارت بر این واحدها به دلیل دخالت دلالان و واسطه های غیررسمی بسیار دشوار است لذا تعامل با دیگر دستگاه های نظارتی در این بخش بیشتر مورد توجه قرار دارد.
آذرپور اظهار کرد: هم اکنون یک هزار و ۵۸۱ واحد اقامتی در گیلان وجود دارد که از این تعداد، یک هزار و ۳۳۲ واحد از این تعداد را خانه مسافرها تشکیل می دهند.
آذرپور به نظارت های صورت گرفته در سال جاری اشاره کرد و با بیان اینکه در اجرای این مهم اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس گیلان و پلیس امنیت عمومی استان نقش پررنگی داشته اند، گفت: آمار تخلفات در حوزه اقامت و پذیرایی با حضور عوامل اجرایی دو نهاد مذکور به شدت کاهش یافته است.
اقامت گردشگران تابستانی در استان نسبت به دوره مشابه سال گذشته، ۳۰ درصد رشد داشته است، از ابتدای تیرماه تا پایان شهریورماه امسال، ۲۹ میلیون و ۷۶۰ هزار و ۹۷۶ نفر شب اقامت در استان به ثبت رسیده است.
تردد خودرو در مدت زمان یادشده، پنج میلیون و ۲۵۹ هزار و ۷۴۸ مورد به ثبت رسیده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته، حدود ۲۳ درصد رشد داشته است.